Szkoła pełna artystów

O wynikach decydowała publiczność – młodzież z VIII LO za najlepsze aktorki jubileuszowej XXV Wiosny Teatralnej uznała: Natalię Marczuk, kl. 1b („Poskromienie złośnicy”, piosenki w kilku językach) i Milenę Saj, kl. 1b (spektakl autorski „Ona” szkolnego teatru „Dekonstrukcja”). Najlepszymi aktorami ogłoszono Konrada Jareckiego, kl. 1b („Poskromienie złośnicy”) i Mateusza Wołoszyna, kl. 3b (scenki kabaretowe, „Czerwony kapturek” we francuskiej wersji językowej). W kategorii „Najlepszy plakat teatralny” zwyciężyła Anastasia Kalas, kl. 1e

Wiosna Teatralna zawitała w piątek, 23 marca, do VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie. Choć prawdziwa wiosna w tym roku nieco nam się spóźniła, to jednak szkolna scena rozkwitła prawdziwymi talentami.


– Jesteśmy bardzo dumni, że przez tyle lat udało nam się utrzymać Wiosnę Teatralną na wysokim poziomie. Jest to wielkie przedsięwzięcie całej szkoły, a w szczególności nauczycieli polonistów – mówi Lucyna Mądra, dyrektor VIII LO.
Młodzież chętnie bierze udział w teatralnym spotkaniu – w tym roku było około 150 uczestników.
– Choć nie jesteśmy szkołą artystyczną i brakuje nam profesjonalnego sprzętu, to jednak udaje nam się, dzięki zaangażowaniu wielu osób, rokrocznie to logistycznie trudne wydarzenie organizować – wyjaśnia Dorota Wilczyńska, wicedyrektor szkoły, inicjatorka Wiosny Teatralnej w VIII LO.
Wśród absolwentów szkoły są m.in. członkowie kabaretu „Smile”, Nina Tyrka – uczestniczka „Tańca z Gwiazdami” czy piosenkarka Urszula. – Podczas Wiosny Teatralnej odwiedza nas bardzo wielu absolwentów, którzy miło wspominają naukę i występy w naszej szkole. Zawsze są tu z radością witani. Tego typu impreza na pewno zbliża nauczycieli i uczniów – dodaje Halina Szczeklik, nauczycielka języka polskiego.
W tegorocznym programie znalazły się występy wokalne, scenki dramatyczne i kabaretowe. – Recytuję poezję polsko-angielską o miłości, ale takiej ujętej w niekonwencjonalny sposób – mówi Agata Bondyra z klasy III b.
– Zawsze lubiłem brać udział w różnych szkolnych eventach. W naszej szkole wiele się dzieje, mnóstwo osób jest zaangażowanych i w organizację, i w kibicowanie uczestnikom – mówi Igor Furmański z klasy III b.
– Razem z naszym szkolnym teatrem „Dekonstrukcja” gramy spektakl „Ona”. Mieliśmy niedawno premierę na Scenie Młodych w Centrum Kultury. Teatr to moja pasja. Wybrałam VIII LO bo tylko tu znalazłam klasę humanistyczną z wiedzą o filmie i teatrze – mówi Natalia Marczuk z klasy Ib, która grała aż w czterech spektaklach. Wydarzeniu towarzyszyła degustacja zdrowej żywności i wystawa plastyczna prezentująca najlepsze plakaty filmowe. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here