Szkoła przy Sierocej porzuca szarość

Kolejna szkoła w Lublinie wypięknieje. Zmianę elewacji przejdzie w tym roku Szkoła Podstawowa nr 25 im. Władysława Broniewskiego przy ulicy Sierocej 17.
Budynek, w którym obecnie mieści się szkoła, wybudowano w 1959 roku. Początki były skromne, bo w dniu otwarcia szkoła posiadała zaledwie 15 sal lekcyjnych i 3 klasopracownie. Ciekawostką jest fakt, że obecną, już podniszczoną elewację, wykonano ze środków pochodzących ze Społecznego Funduszu Odbudowy Stolicy (szkoła otrzymała bowiem nagrodę pieniężną za zajęcie pierwszego miejsca w Polsce w zbiórce na Fundusz Odbudowy Stolicy).

Teraz, po raz pierwszy, elewacja szkoły ma zostać gruntownie odnowiona. Ratusz ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na wykonanie termomodernizacji całego budynku. Roboty budowlane będą obejmowały wymianę okien, drzwi, pokrycia dachu i docieplenie podłogi w sali gimnastycznej. Do wymiany jest również instalacja centralnego ogrzewania i wykonanie modernizacji instalacji ciepłej wody. Szkoła po termomodernizacji ma być kolorowa, ale jej barwy będą stonowane – Oczywiście bardzo się z tej zmiany cieszymy. Nasza szkoła będzie w brązowych i beżowych kolorach. – mówi Celina Nikolska, dyrektor SP nr 25. Remont placówki ma rozpocząć się w kwietniu br. Najbardziej intensywne prace przewidziano na wakacje, ale sama termomodernizacja nie przeszkodzi w zajęciach lekcyjnych. Prace mają potrwać niespełna półtora roku. W tym momencie do szkoły przy Sierocej uczęszcza 296 uczniów. (EM.K.)