Szkoleniowa rewolucja

Andrzej Głąb to jeden z najlepszych trenerów boksu w kraju. Podczas ostatnich, 90. Mistrzostw Polski Seniorów, jego podopieczny Andrzej Swiatyj sprawił największą niespodziankę zawodów, już w 1. rundzie eliminując broniącego tytułu Mikołaja Toberę. Ostatecznie Swiatyj w kat. 69 kg wywalczył srebrny medal

Po 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie, które przed tygodniem zakończyły się w Opolu, w KS Paco, jednym z najlepszych pięściarskich klubów w okręgu lubelskim, nastąpiły poważne zmiany w sztabie szkoleniowym. Z pracą przy ul. Zana i Kiepury pożegnali się Władysław Maciejewski oraz Karolina Michalczuk, obecna trenerka kadry narodowej seniorek.


Z Maciejewskim KS Paco opuścili także młodzi instruktorzy wyszkoleni przez tego szkoleniowca oraz czołowi zawodnicy m.in. Michał Soczyński i Adam Kulik, medaliści mistrzostw Polski.

– Zaczynamy praktycznie od nowa budowę sekcji – mówi Andrzej Stachura, prezes KS Paco. – W ubiegłym tygodniu trenerem głównym został jeden z najlepszych pięściarskich szkoleniowców w regionie, współpracujący z kadrą Polski seniorów Andrzej Głąb – dodaje Stachura.

Zajęcia w KS Paco oprócz trenera Głąba, który wychował między innymi Adriana Kowala, wielokrotnego mistrza Polski, począwszy od kategorii kadetów, przez juniorów i młodzieżowców, aż po seniorów, będzie od dzisiaj (poniedziałek) prowadził także ukraiński były bokser, a obecnie szkoleniowiec Igor Sikorski.

– Miał bokus od kogo się uczyć. Jego ojciec od wielu laty blisko współpracuje z braćmi Kliczko – mówi prezes Stachura, zapraszając na zajęcia pięściarskie do KS Paco. Treningi w klubie przy ul. Zana odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 9 i 15:30, a przy ul. Kiepury 5 B w poniedziałki, środy i piątki o 19 (grupa młodsza) i o 20 (grupa starsza). BAS