Szkolili się w Lublinie

Uczestnicy kursu instruktorskiego Polskiego Związku Kickboxingu, który w ubiegłym tygodniu odbył się w Lublinie

W Lublinie odbył się kurs instruktorski Polskiego Związku Kickboxingu, w którym wzięło udział 17 kandydatów z 12 klubów.

Głównym wykładowcą był trener Tomasz Mamulski z Krakowa, posiadacz piątego dana, odpowiedzialny za szkolenie kadr trenerskich PZKB, a wśród prowadzących poszczególne panele znalazł się także instruktor LKSW Dan Piotr Bernat, który przeprowadził zajęcia poświęcone formule pointfighting. Za stronę organizacyjną kursu odpowiadał obok Piotra Bernata znany lubelski kickbokser Jacek Puchacz.

Wszyscy kandydaci zaliczyli egzaminy końcowe i po odbyciu praktyk staną się pełnoprawnymi instruktorami sportu w kickboxingu. Wśród uczestników znaleźli się także dwaj reprezentanci LKSW Dan – Bartłomiej Daniel i Piotr Żołędź, którzy w ten sposób uzupełnili posiadane już uprawnienia instruktorskie w taekwon-do o tytuły instruktorów kickboxingu. Wakacyjny kurs zebrał pozytywne opinie uczestników i niewykluczone, że odbędą się w przyszłości kolejne jego edycje w podobnej formule. Warto wspomnieć, że rozpiętość wieku uczestników była imponująca: najmłodsza kandydatka do tytułu instruktorskiego, Natalia Zarzycka z KSW Łuków ma 19 lat, najstarszy kandydat – Dariusz Sułek z KS Centrum Tang Soo Do Pionki – skończył w tym roku 60.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here