Szkolne inwestycje idą w miliony

Jeszcze w tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 z ulicy Smyczkowej na Czechowie wzbogaci się o nowe boisko

Jeszcze w tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 z ulicy Smyczkowej na Czechowie zyska nowe boisko, a w Szkole Podstawowej nr 7 z ul. Plażowej ze Śródmieścia odremontują salę gimnastyczną. Na przyszły rok władze miasta zapowiadają kolejne, jeszcze większe, inwestycje w infrastrukturę sportową w szkołach.


Na przebudowę obu obiektów miasto przeznaczy 2,5 mln zł. Budowa wielofunkcyjnego boiska przy SP nr 5 będzie kosztować 1,2 mln zł, a remont sali gimnastycznej w SP nr 7 – 1,3 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniesie w przypadku obu inwestycji 700 tys. zł. Przy ul. Smyczkowej w ramach budowy boiska powstanie miejsce do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Zaplanowano też budowę bieżni, piłkochwytów i ogrodzenia oraz wykonanie trybun dla 35 osób i postawienie 12 ławek. Wokół boiska i pod trybunami położona zostanie kostka brukowa, a samo boisko zostanie odwodnione i oświetlone

– Jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca zadania. Remont zakończy się w 2019 r. – informuje Katarzyna Duma z biura prasowego ratusza.

Do końca tego roku potrwają rozpoczęte już prace remontowe w SP nr 7 przy ul. Plażowej. Uczniowie „siódemki” będą mieli salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia z przebudowaną instalacją sanitarną i elektryczną oraz z zupełnie nowym wyposażeniem.

To nie jedyne inwestycje w szkolne obiekty, bo prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział, że podobne inwetycje planowane są także i w innych dzielnicach Lublina. Tylko w przyszłym roku zapowiedziano przebudowę niecki basenowej w Szkole Podstawowej Nr 16 na Czechowie (koszt prac to 8 mln zł, z czego w ramach przyszłorocznego budżetu na ten cel trafi 2 mln zł), przebudowę boisk szkolnych w Szkole Podstawowej nr 30 przy ulicy Nałkowskich na Wrotkowie (koszt prac to 3 mln zł), oraz przebudowę boisk sportowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy I. Rzeckiego na Rurach (koszt prac to 2 mln zł).

Gotowa jest już dokumentacja placówki przy ulicy Majerankowej na Ponikwodzie. Miasto planuje w tej dzielnicy szkołę dla około 600 uczniów, 6-oddziałowe przedszkole dla 150 dzieci, żłobek dla 90 maluchów oraz ośrodek kultury. Budowa ma ruszyć w 2020 roku. Jej koszt szacowany jest naokoło 70 milionów złotych. Do rozbudowy jest też przepełniona Szkoła Podstawowa nr 52 na Felinie.

Prezydent Krzysztof Żuk zapowiada także inwestycje na Kalinowszczyźnie: zagospodarowanie terenu wokół Przedszkola nr 13 (oświetlenie placu zabaw plus nowe ogrodzenie) oraz remont elewacji Przedszkola nr 50. W najbliższych planach ratusza znalazła się także termomodernizacja wszystkich lubelskich placówek oświatowych.

Emilia Kalwińska