Szlaban otwarty, a lokomotywa przejechała

W Kaniem Stacja na przejeździe kolejowym mogło dojść do tragedii. Lokomotywa przejechała przy otwartym szlabanie. Na szczęście kierowcy wykazali się ostrożnością i nikomu nic się nie stało. Policja zapowiada, że zbada sprawę.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie lokomotywy przejeżdżającej przez Kanie Stacja. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tym czasie szlaban nie został zamknięty. Fotkę wykonano we wtorek 7 września po godzinie dwudziestej drugiej. Dlaczego nikt jednak nie zamknął rogatek? Pod umieszczonym zdjęciem pojawiły się komentarze, że rzekomo na torach były prowadzone prace konserwacyjne i lokomotywa w tym czasie poruszała się z prędkości do 20 km/h.

O zdarzeniu nikt jednak nie poinformował policji. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, komisarz Ewa Czyż informuje, że policja mimo to będzie chciała wyjaśnić sprawę. – Otwarty szlaban na przejeździe kolejowym, kiedy przejeżdża pociąg, to bardzo niebezpieczna sytuacja. Kierowcy muszą w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność. Na pewno poprosimy PKP, by wyjaśniły, dlaczego szlaban na przejeździe w Kaniem Stacja nie został zamknięty – zaznacza Ewa Czyż. (s)