Szlachetni, wystąp!

Celem akcji Szlachetna Paczka jest łączenie ludzi w potrzebie z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Teraz pilnie poszukiwani są ci drudzy!

– Teraz to ja jestem paryżanką – powiedziała 80-letnia pani Nina po założeniu szlafroka i kozaków, które znalazła w paczce. W jej mieszkaniu odpada sufit. Nie wiadomo czy bardziej cierpi z powodu zimna, czy samotności. Kiedy darczyńca dowiedział się, że święta spędza zupełnie sama, zaprosił ją na wigilię. Tak właśnie Szlachetna Paczka łączy ludzi. Aby do tego doszło, potrzebni są jednak chętni do pomocy. Obecnie trwa rekrutacja „SuperW”, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Poszukiwanych jest ponad 13 tysięcy osób w całej Polsce, w tym także w Chełmie.
– Ich zadanie polegało będzie na dotarciu do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określeniu, jak im pomóc – mówi Bożena Szukało, lider chełmskiego Rejonu Szlachetnej Paczki. – Liczba zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będziemy mogli pomóc. Więc chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto dołączyć do akcji.
Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.
A już niedługo poszukiwani będą także wolontariusze do kolejnego projektu – Akademia Przyszłości. Szczegóły już niebawem. (mg)