Szlagier dla mistrzyń

Valentina Blażević zdobyła w sobotnim meczu z Metraco Zagłębiem Lubin dla MKS Perła wprawdzie tylko trzy bramki, ale każdą niezwyklej urody i dość ważną dla przebiegu rywalizacji

Szczypiornistki MKS Perła Lublin świetnie zakończyły I rundę PGNiG Superligi Kobiet. Najpierw, w wyjazdowym meczu pokonały w środę KPR Gminy Kobierzyce 22:21, a następnie w sobotę, przed własną publicznością, zwyciężyły Metraco Zagłębie Lubin 27:24. Mistrzynie Polski pozostają jedynym niepokonanym zespołem w krajowych rozgrywkach, a nad drugimi w tabeli „miedziowymi” mają już sześć punktów przewagi.

Oba spotkania o punkty w PGNiG Superlidze dla MKS Perła niezwykle trudne. Dotkliwa porażka przed tygodniem w Lidze Mistrzyń w Bukareszcie z CSM, a także kontuzje na szczęście nie dały się lubliniankom we znaki. Na pewno nasze pokazały mistrzowski charakter zarówno w Kobierzycach, gdy w końcówce nie dały sobie wydrzeć wygranej, jak i w Lublinie, gdy już w pierwszej połowie przegrywały różnicą aż czterech trafień.

– Każde zwycięstwo cieszy, każde jest bardzo ważne, ale nie zdajecie sobie sprawy, jak istotny był triumf w Kobierzycach. W głowie została nam wysoka porażka w Bukareszcie, stąd przed meczem musieliśmy wykonać olbrzymią pracę mentalną. Dziękuję dziewczynom za walkę oraz kibicom za wsparcie – mówił po meczu trener lublinianek Robert Lis.

Kinga Achruk w sobotnim meczu z „miedziowymi” praktycznie nie myliła się trafiła siedem z ośmiu oddanych rzutów (skuteczność 88%) oraz wykorzystała trzy wykonywane rzutu karne (100%)

Pozostałe mecze 7. kolejki:

Ruch Chorzów – Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:25 (14:8) * Start Elbląg – Piłka Ręczna Koszalin 21:27 (10:13) * EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 28:31 (15:13).
Po 1. rundzie (7. seriach spotkań):
1. MKS Perła 21 197-161 2. Zagłębie 15 194-160 3. Kobierzyce 12 176-173
4. Start 10 176-176
5. Koszalin 9 181-168
6. Eurobud JKS 8 193-192 7. Piotrcovia 6 155-183
8. Ruch 3 157-206
W następnej kolejce – 31 października (czwartek): Piłka Ręczna Koszalin – MKS Perła (18:00).

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (14:14)

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Łabuda 2, Matuszczyk 3, Achruk 7, Gęga 5, Szarawaga, Blažević 3, Nocuń , Møldrup 1, Królikowska 3, Gadzina 3.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 6, Górna 5, Matjeli 4, Pielesz 4, Milojević 3, Buklarewicz 2, Hartman, Zawistowska, Noga, Belmas.
Kary: MKS Perła – 8 minut, Zagłębie – 14 minut. Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów). Widzów: 2024.