Szlakiem kresowych twierdz

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na wycieczkę „Podole i po drodze”, która odbędzie się w dniach 11-15 lipca. Zdaniem organizatorów to miejsca na Kresach, które powinien odwiedzić każdy Polak

– Wycieczka zwana jest także „Śladami bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii”. To znakomita okazja do zobaczenia wspaniałych zespołów fortyfikacyjnych, zamków, świątyń, pałaców i dworów. To możliwość krótkiej zadumy na ruinach twierdz i klasztorów, na polach krwawych bitew, nad wąwozami, puszczami i rzekami. To właśnie na Podolu można poczuć ducha naszych przodków i przypomnieć sobie Rzeczpospolitą Wielu Narodów – zachwalają organizatorzy, członkowie stowarzyszenia WeRwA.

Po drodze na Podole i z powrotem turyści zwiedzą wiele ciekawych miejsc zachodniej i południowej Ukrainy. Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż, Podhorce, Husiatyn, Trembowla, Czortków, Poczajów, Krzemieniec, Wiśniowiec i Skała Podolska – to tylko niektóre z nich. Wracając, odwiedzą także Mikulińce i Tarnopol oraz mniej znane, ale równie interesujące miejsca w województwie lwowskim: Uniów, Świrz i Stare Sioło. Do tego niezapomniany rejs po Dniestrze, a na zakończenie krótki spacer i zakupy we Lwowie.

Koszt wycieczki to 990 zł. W cenie jest przejazd, noclegi w pokojach dwuosobowych, wstępy do zwiedzanych obiektów, pełne wyżywienie, usługi polskojęzycznych przewodników i pilota, ubezpieczenie oraz opłaty turystyczne. Więcej informacji o wycieczkach można uzyskać na stronie internetowej www.wycieczkinawschod.pl lub pod numerem telefonu 792 035 061. Zapisy i informacje również w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie.

Wyłącznym patronem medialnym wypraw z „werwą” jest Nowy Tydzień, który… warto zabrać ze sobą na wyprawę. To doskonała okazja, by wziąć udział w wakacyjnym konkursie „Zabierz Nowy Tydzień na wakacje”. Szczegóły w bieżącym wydaniu gazety. (opr. pc)