Szli za wezwaniem św. Jana Pawła II

Koncert z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego odbył się w niedzielę (9 października) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie. Przybyli goście mogli usłyszeć m.in. wiersze siostry Faustyny, jej rozmowy z Bogiem, czy wysłuchać pieśni traktujących o Bożym miłosierdziu w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego z GOKiS w Hannie.
Tegoroczny Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
– Ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pisał: „Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Okolicznościami ważnymi z punktu widzenia tegorocznego Dnia Papieskiego były: troska św. Jana Pawła II o przebadanie objawień siostry Faustyny Kowalskiej, zatwierdzenie kultu Bożego Miłosierdzia w znanej nam dzisiaj formie, beatyfikacja i kanonizacja „Sekretarki Bożego Miłosierdzia” – mówi Mariola Kuć, dyrektor GOKiS w Hannie. – Właśnie bł. siostra Faustyna Kowalska i jej „Dzienniczek Bożego Miłosierdzia” były inspiracją do stworzenia scenariusza koncertu, którym uczciliśmy pamięć Jana Pawła II i jego niezwykły pontyfikat. Nie zapomnieliśmy o współczesnych miłosiernych: św. Jan Paweł II, matka Teresa z Kalkuty, ks. Jan Kaczkowski, Anna Dymna, Janina Ochojska, Ewa Błaszczyk, ks. Jan Stryczek i wielu innych, którzy mimo wielu przeszkód, jakie spotykają na swojej drodze, potrafią zdobywać środki, pomagać, okazywać serce i właśnie wielkie miłosierdzie na co dzień – wylicza Kuć.
Wszyscy przybyli na koncert w Hannie otrzymali od organizatorów pamiątkowe serduszka. Obecna na uroczystości wójt Grażyna Kowalik serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym na spotkanie i za to, że zechcieli uczestniczyć w tym duchowym wydarzeniu. Podziękowała również organizatorom za przygotowanie ciekawego widowiska. Tradycyjnie, na zakończenie spotkania, uczestnicy mogli delektować się papieskimi kremówkami. (b)