Szpital pięknieje

Remont w pełni. Na zdjęciu rejestracja przychodni specjalistycznej.

Wieloosobowe sale i tylko dwie łazienki na cały oddział. Jeszcze do niedawna w takich warunkach przebywały pacjentki oddziału ginekologii chełmskiego szpitala. Teraz będzie zupełnie inaczej. I nie tylko na tym oddziale. Odświeżona zostanie także część budynku zajmowana przez poradnie specjalistyczne oraz główny hol.

Jacek Buczek, dyrektor chełmskiego szpitala, nie ukrywa, że remont ginekologii był konieczny. – Ta część szpitala nie była odnawiana od 25 lat – przyznaje. Pacjentki przybywały tam w wieloosobowych salach, a na cały oddział przeznaczone były tylko dwie łazienki i dwa natryski, oddalone od niektórych pomieszczeń o kilkadziesiąt metrów.
To jednak przeszłość. „Nowa” ginekologia, która mieści się teraz na tzw. niskim parterze (poziom -1), wygląda zupełnie inaczej. Są dwuosobowe pokoje, każdy z osobną łazienką. – I to wykonane w bardzo wysokim standardzie – zapewnia dyrektor. Tylko jedna sala jest wieloosobowa. Ma być przeznaczona dla kobiet, które trafiają na oddział na zabiegi, które najczęściej kończą się tylko kilkugodzinnym pobytem w chełmskim szpitalu.

Remont i adaptacja pomieszczeń kosztowały blisko milion zł. Pieniądze na ten cel szpital otrzymał z urzędu marszałkowskiego.
Obecnie trwa także kompleksowa przebudowa rejestracji przychodni specjalistycznej oraz oddziału urologicznego, który będzie przeniesiony na IV piętro budynku. W związku z remontem zmienia się także lokalizacja apteki (została przeniesiona na miejsce, gdzie wcześniej mieściła się poradnia ortopedyczna), oraz oddziału wewnętrznego (teraz pierwsze piętro). (mg)