Szukają ambasadora

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozpoczął XVIII edycję konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za rok 2016. Na liście dotychczasowych ambasadorów chełmskich akcentów jak na lekarstwo. Czasu na zgłaszanie kandydatur, także do konkursu „Marka Lubelskie” pozostało niewiele.

Tytuł „Ambasadora” przyznawany jest osobie, instytucji i firmie, która w ostatnim czasie wniosła istotny wkład w promocję Regionu Lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Laureaci wyłaniani są przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego. Kandydatury do XVIII edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” za rok 2016 mogą zgłaszać jednostki samorządów terytorialnych, a także rady gmin, miast i powiatów, organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Dotychczas tytułem i prestiżową statuetką wyróżniono 52 Ambasadorów. Wśród nich byli m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, Kabaret Ani Mru Mru czy dęblińska Szkoła Orląt. Może warto, aby listę wyróżnionych poszerzyć o więcej chełmskich akcentów? Temat poddajemy chełmskim samorządowcom i społecznikom. Trzeba się spieszyć, bo kandydatury można zgłaszać tylko do 10 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i pod nr tel. (81) 478 14 99.
Także do 10 lutego br. można zgłaszać kandydatury do 11. edycji programu „Marka Lubelskie”. Wyróżnione certyfikatem przedsiębiorstwa są szeroko promowane i dołączają do elitarnego grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą. Znakiem „Marka Lubelskie” może poszczycić się już 48 firm z regionu. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego co najmniej od 24 miesięcy. Dodatkowe kryteria, które należy spełniać zamieszczono na stronie internetowej www.marka.lubelskie.pl.(mo)