Szukają dyrektora do szpitala

12 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu w Krasnymstawie, poświęcona podjęciu uchwały w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora szpitala w Krasnymstawie.

W skład komisji konkursowej powołani zostali: Witold Boruczenko – przewodniczący rady powiatu, Justyna Przysiężniak – wiceprzewodnicząca rady, Ewa Gajewska ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie, lekarz Krzysztof Mataczyński oraz Janusz Cięciera – przedstawiciel rady społecznej SP ZOZ w Krasnymstawie i skarbnik powiatu.

Na przewodniczącego komisji wybrano Justynę Przysiężniak, prywatnie córkę poseł Teresy Hałas (PiS). Póki, co nie wiadomo, kto będzie ubiegał się o stanowisko zwolnione po Piotrze Mateju. Po Krasnymstawie krąży plotka, że szpitalem ma kierować Andrzej Kmicic, były wicestarosta, dziś prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, przez lata związany z PiS.

– To bardzo miłe, że dostrzega się moją osobę jako kandydata na tak ważne i odpowiedzialne stanowisko – mówi Nowemu Tygodniowi Kmicic. – Aktualnie jestem zadowolony z pracy, którą wykonuję jako prezes PGK w Krasnymstawie oraz ze współpracy z burmistrzem i radą miasta – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here