Szukają zaginionego 15-latka

W kwietniu opuścił jedną z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krasnymstawie i do dziś się nie odnalazł. Policja poszukuje zaginionego, zaledwie 15-letniego Wojciecha Fili.

Wojciech Fila ma 15 lat i jest wychowankiem placówki opiekuńczo-wychowawczej w Krasnymstawie. Ze zgłoszenia wychowawców wynika, iż samowolnie opuścił ją jeszcze w kwietniu 2017 r. i do chwili obecnej nie wrócił. – Policjanci posiadają potwierdzone informacje, że wielokrotnie był widziany na terenie Hrubieszowa. Jednak pomimo podjętych działań nie udało się ustalić jego aktualnego miejsca pobytu – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Zaginiony 15-latek ma 160 cm wzrostu, włosy blond, oczy piwne, jest szczupły. Ma też pieprzyk nad ustami po prawej stronie twarzy. – W chwili zaginięcia ubrany był w bluzę sportową z zielonym kapturem oraz bezrękawnik i spodnie dresowe – informuje policja. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub znają miejsce jego pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie, tel. nr 82 57 56 290 lub 997/112. (kg)