Szukający własnego M mieli w czym przebierać

Giełda Mieszkań w Galerii Gala przy ul. Fabrycznej w Lublinie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców oraz poszukujących własnego M

Przez dwa weekendowe dni w Centrum Budownictwa Gala przy ul. Fabrycznej odbywała się kolejna, jesienna, edycja Giełdy Mieszkań. Poszukujący własnego M mieli naprawdę w czym wybierć. Swoją ofertę przedstawiło kilkudziesięciu deweloperów. Można było kupić gotowe już mieszkania i domy, a także te, których budowa dopiero się rozpocznie.

O tym, że budownictwo mieszkaniowe przeżywa w Lublinie prawdziwy boom, mogli się przekonać wszyscy odwiedzający kolejną edycję Giełdy Mieszkań. Nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu niezależnie od tego, czy są to dzielnice peryferyjne, czy też ścisłe centrum miasta. Ceny mieszkań są też mocno zróżnicowane. Obecnie najczęściej za metr kwadratowy lokalu w stanie deweloperskim trzeba zapłacić ponad 5000 złotych. Znajdą się oczywiście i oferty tańsze, choćby za 4600 zł za mkw. w kameralnym budynku przy ul. Generała Skalskiego na Felinie – nowej inwestycji, którą rozpoczęła Galadom. O tym, że budownictwo mieszkaniowe przeżywa w Lublinie prawdziwy boom, mogli się przekonać wszyscy odwiedzający kolejną edycję Giełdy Mieszkań. Nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu niezależnie od tego, czy są to dzielnice peryferyjne, czy też ścisłe centrum miasta. Ceny mieszkań są też mocno zróżnicowane. Obecnie najczęściej za metr kwadratowy lokalu w stanie deweloperskim trzeba zapłacić ponad 5000 złotych. Znajdą się oczywiście i oferty tańsze, choćby za 4600 zł za mkw. w kameralnym budynku przy ul. Generała Skalskiego na Felinie – nowej inwestycji, którą rozpoczęła Galadom. Nie brakuje też  i dużo droższych mieszkań. Rekordzistą pod tym względem jest najbardziej prestiżowy projekt realizowany w mieście przez TBV, Art Unia Residence. Przy Al. Racławickich za metr kwadratowy trzeba zapłacić minimum około 7 tysięcy. Najdroższe, 125-metrowe penthous’y, kosztowały blisko 2 miliony i znalazły nabywców.Goście odwiedzający w sobotę i niedziele giełdę nie tylko mogli zapoznać się z bogatą ofertą lubelskich deweloperów, ale także skorzystać z bezpłatnych porad, których udzielali specjaliści z branży kredytowej, ubezpieczeniowej oraz projektowania wnętrz.Na odwiedzających czekał również katalog giełdowy, zawierający porady i oferty wystawców, a także Mapa Inwestycji Mieszkaniowych w Lublinie.Organizatorzy przygotowali także specjalne wykłady: „Grunt to odbiory – czyli o trudnej sztuce odbierania mieszkania deweloperskiego”, który zaprezentowała mgr. inż. Anety Wójcik (Odbiory i Kropka), „Tajniki kredytu hipotecznego”, które zdradziła Sylwia Niemirowska z Lubelskiego Centrum Kredytowego oraz „Obowiązki zarządcy i właściciela obiektu zgodnie z wytycznymi Nadzoru Budowlanego”, przygotowany przez ADM Śródmieście.„Nowy Tydzień” był patronem medialnym jesiennej Giełdy Mieszkań. KB

Wikana sprzedawała zarówno gotowe już mieszkania przy ul. Misjonarskiej 12 oraz przy ul. Kasztelańskiej, jak i lokale, które wkrótce powstaną: czwarty etap osiedla Sky House przy ul. Kryształowej oraz na Osiedlu Marina B w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego.
Przy Kryształowej obecnie powstają trzy budynki mieszkalne. Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby w pełni komponował się z architekturą i elegancką stylistyką charakterystyczną dla całego osiedla. W budynkach znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 31 do 84 mkw. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska.
Na Osiedlu Marina B obecnie realizowanych jest sześć kameralnych, czterokondygnacyjnych budynków. W każdym powstaje po 16 lokali od 30 do 61,6 mkw.
Absolutną nowością była oferta spółki Szafirowa, która zamierza wybudować zespół dwóch budynków na terenie osiedla Poręba u zbiegu ulic Szafirowej i Bursztynowej. W ofercie znajduje się 116 mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od 26 mkw do 86 mkw. – Zadbaliśmy o wiele szczegółów, dzięki którym życie mieszkańców będzie wygodne i bezpieczne. Osiedle, ze względu na bliskość terenów zielonych i miejsc rekreacji, ciągów komunikacyjnych, przedszkoli i szkół oraz innych obiektów użyteczności publicznej, w tym także rozbudowanego zaplecza handlowo- usługowego – stanowi atrakcyjny wariant dla wszystkich, którzy cenią sobie codzienny komfort – zachwalała inwestycję – Dagmara Juścińska-Ziółek z biura sprzedaży Szafirowa. By zamieszkać na Porębie, trzeba za metr kwadratowy zapłacić od 5200 do 5600 zł.

Grupa domlublin.pl podczas giełdy zapraszała do zamieszkania w Koncertowej Dolinie, gdzie rozpoczęła kolejny etap budowy kameralnego osiedla (budynki 7-11, cena od 5000 zł za mkw.), a także w Apartamentach Sławinkowskich, najnowszej swojej inwestycji.
Przy Sławinkowskiej powstanie aż 136 apartamentów o powierzchni od 76 do 115 mkw. 58 lokali będzie dwupoziomowych, z tarasami, a 20 w zabudowie szeregowej.
Energooszczędne mieszkania będą miały wysoki standart wykończenia oraz przestronne widne wnętrza. Pomyślano także o terenach zielonych i strefie rekreacyjnej dla mieszkańców.
Cena za metr kwadratowy zaczyna się już 4400 zł.

Chrzanowscy Development Sp. z o.o. oferowali poszukującym własnego M lokale na Osiedlu Leonówka, znajdującym się przy ulicy Relaksowej (dzielnica Botanik, północna część Lublina) o bogatej infrastrukturze usługowo-handlowej oraz doskonałym połączeniu z centrum.
W bogatej ofercie mieszkań znalazły się kameralne lokale dla par, a także przestronne apartamenty dla większych rodzin (od 39 mkw. do 119 mkw.).
Budynki wyposażone są w cichobieżne windy, drzwi antywłamaniowe, garaże, balkony, tarasy ze sztuczną trawą oraz ogródki. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 4700 do 5000 złotych.
Znany i doświadczony lubelski deweloper pochwalił się podczas jesiennej edycji Giełdy Mieszkań także najnowszą inwestycją, którą zamierza zrealizować przy ul. Spadochroniarzy 11a. W sercu Lublina powstanie Vieniava, dwa kameralne budynki z 75 mieszkaniami o powierzchni od 45 do 121 mkw. Ceny od 5500 do 6900 zł za mkw. Prace mają rozpocząć się już wkrótce, tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Tradycyjnie bogatą ofertę zaprezentowała spółka TBV, wiodący deweloper w Lublinie, prowadzący obecnie inwestycje w różnych dzielnicach miasta.
Do nabycia były ostatnie wolne mieszkania przy Zbożowej 26 na Sławinku (do 4700 zł za mkw.) oraz na Osiedlu Prestige (kolejny etap) przy ul. Koncertowej (od 4900 zł za mkw).
W sprzedaży firma miała także mieszkania w nowych inwestycjach przy Paganiniego 23 (od 5200 zł za mkw.), na Osiedlu Europejskim (od 4200 zł za mkw.) oraz przy Pana Balcera 6B (tutaj w ofercie zostały tylko trzy mieszkania).
Dużym zainteresowaniem cieszył się apartamentowiec Unia Art Residence, powstający przy Al. Racławickich tuż przy Centrum Spotkania Kultur. Za metr kwadratowy w tym przypadku trzeba zapłacić 6900 zł, maksymalnie nawet 16 tysięcy!

Galadom oferowała bliźniaki przy ul. Strzeszewskiego w Lublinie. W czterech budynkach jednorodzinnych znajdują się po dwa lokale, każdy o powierzchni około 150 metrów. Cena za mieszkanie to 690 tysięcy złotych.
Firma działająca na rynku deweloperskim od 1997 roku sprzedawała też mieszkania w najnowszej swojej inwestycji przy ul. Generała Skalskiego.
Na Felinie powstanie nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek z 44 mieszkaniami o powierzchni od 40 do 67 mkw. Ceny zaczynają się już od 4600 zł za metr kwadratowy.
Termin realizacji to grudzień przyszłego roku.
Aussie Development w ofercie miała między innymi ostatnie wolne mieszkania na Osiedlu Zacisze przy ul. Strzeszewskiego 21 w Lublinie (II etap) oraz budowane lokale w budynkach pod numerami 23 i 25 (III i IV etap).
Ciekawą ofertę dla osób ceniących sobie spokój z dala od miejskiego zgiełku przygotował Inwest Kapital. Firma, która specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych na obrzeżach Lublina, oferowała budynki mieszkalne w Niedrzwicy Dużej.
Za dom o powierzchni użytkowej 130 mkw. na działce 600 mkw. trzeba było zapłacić 399 tysięcy. Nieco większy, o pow. użytkowej 146 mkw na działce 800 mkw. kosztował już 440 tys.

Zaprezentowali się na jesiennej Giełdzie Mieszkań:

ADM Śródmieście
AMB Construction
Archeton
Aussie Development
Big City Broker
Big City Development
Chrzanowscy Development
CRH Żagiel Dom
DomLublin
Ekodomator
Fillhouse
Galadom
Grupa Developer Lublin
Inwest Kapital
Inwestor Development
Inwestor Dom
Labora, LUK, Mak Dom
Milewski-Korzeniewski Finanse
MM Bujak
PPH Orion, SM „AZS”
Szafirowa
Willowa II
Wikana
TBV
Anonse, Murator Finanse i Murator Projekty oraz banki: PEKAO S.A. i ING Bank Śląski S.A.