Szukał pracy, sporo stracił

Na 92 tys. zł zadłużyli 26-letniego mieszkańca Czubów oszuści, którzy na jednym z portali ogłoszeniowych oferowali atrakcyjną pracę w firmie farmaceutycznej.


– 26-latek na jednym z portali ogłoszeniowych odnalazł ofertę pracy w firmie zajmującej się dystrybucją leków. Podczas rozmowy z „przedstawicielem” przedsiębiorstwa został poproszony o przekazanie swoi danych, w tym danych do logowania w banku. Miały one posłużyć do połączenia rachunku bankowego z nowo powstającym kontem pracowniczym w firmie. Mężczyzna bez wahania przekazał dane, o które został poproszony. Po tym kontakcie, na kilka dni stracił dostęp do rachunku.

Gdy zadzwonił do banku, okazało się, że za pomocą konta zaciągnięte zostały pożyczki na łączną kwotę 92 tys. złotych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. Poszkodowany mężczyzna zgłosił się do VII Komisariatu Policji w Lublinie i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci poszukują sprawców i apelują o rozwagę i ochronę własnych danych. – Nigdy przy szukaniu pracy przez internet nie należy podawać danych wrażliwych, w szczególności danych i loginów do rachunku bankowego – przestrzega komisarz Gołębiowski. LT