Szukali rowery, znaleźli narkotyki

Za siedem kradzieży z włamaniem oraz posiadanie amfetaminy, haszyszu i marihuany, odpowiedzą dwaj 20-latkowie z Krasnegostawu. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania przestępców znaleźli też dziewięć rowerów wartych ponad 13 tys. zł.

W ostatnim czasie na terenie Krasnegostawu doszło do szeregu kradzieży z włamaniem. – Łupem sprawców padały głównie rowery – mówi Kamil Gołębiowski z krasnostawskiej policji. – Podjęte działania szybko przyniosły efekty. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów z patrolówki. Okazali się nimi być dwaj mieszkańcy Krasnegostawu w wieku 20 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu – dodaje. Pracujący nad sprawą kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania obu zatrzymanych. Szybko okazało się, że przetrzymywali oni rowery skradzione kilka dni wcześniej.

– Łącznie zabezpieczyliśmy dziewięć rowerów o wartości przekraczającej 13 tys. zł. Dodatkowo w miejscu zamieszkania obu 20-latów funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i haszyszu – informuje Gołębiowski. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, przyznając się do wszystkich przestępstw. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za te przestępstwa grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności. (kg)