Szwedka została Pszczółką

Elsa Paulsson-Glantz w ostatnim sezonie była czołową zawodniczką zespołu, który zdobył brązowy medal w szwedzkiej lidze

Drużyna wicemistrzyń Polski, Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, sięgnęła po kolejną zawodniczkę z zagranicy. W ubiegłym tygodniu lubelski klub podpisał umowę z pochodzącą ze Szwecji Elsą Paulsson-Glantz.


Paulsson-Glantz ma niespełna 27 lat i mierzy 185 centymetrów, łączy grę na pozycjach 3 i 4. W pierwszym etapie swojej kariery reprezentowała kluby uczelniane ze Szwecji, a następnie ze Stanów Zjednoczonych.

W minionym sezonie grała w zespole KFUM Ostersund Basket z rodzimej ligi. W jego barwach wystąpiła w 32. spotkaniach, a jej średnia meczowa wyniosła 10.8 punktu i 2.3 asysty. Szwedka ma w swoim dorobku także sześć występów w narodowych barwach. – Jest to zawodniczka, która łączy grę na dwóch pozycjach. Dodatkowo dysponuje niezłym rzutem za trzy punkty. Takiego gracza jak ona szukaliśmy, czyli wysokiego i dobrego fizycznie. Na pozycji ,,3” pozwoli nam grać tyłem do kosza, a jako ,,4” da możliwość rozciągnięcia gry. W ostatnim sezonie była czołową zawodniczką zespołu, który zdobył brązowy medal w szwedzkiej lidze – tłumaczy Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here