Szybki sposób na hydroizolację balkonu, tarasu i łazienki

Hydroizolacja balkonu za pomocą maty uszczelniającej BOTAMENT® AE

Odpowiednia hydroizolacja pozwala skutecznie i sprawnie zabezpieczyć powierzchnie wewnętrzne oraz zewnętrzne przed działaniem wody. Na budowlanym rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, które pomoże nam prosto i szybko wykonać efektywną hydroizolację podpłytkową na tarasie lub balkonie, a także w łazience. To mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE.

Aranżacja łazienki z hydroizolacją z maty uszczelniającej BOTAMENT® AE

Jest uniwersalną hydroizolacją stosowaną pod okładziny z płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego. To rozwiązanie przeznaczone do stosowania na różnorodnych podłożach. Z pomocą tej maty możemy wykonać skuteczną izolację na ścianach i podłogach ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni narażonych na działanie wody.
Zaletą hydroizolacji wykonanej z maty uszczelniająco-kompensującej jest nie tylko jej uniwersalne zastosowanie w różnych obszarach. To także szybki postęp prac izolacyjnych. W odróżnieniu od mineralnych zapraw uszczelniających matę uszczelniająco-kompensującą BOTAMENT® AE układa się w jednym cyklu roboczym. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które w odróżnieniu od zapraw nie budzi wątpliwości co do wymaganej grubości oraz czasu wiązania/schnięcia. To idealny produkt do wykorzystywania w inwesytcjach, w przypadku których presja czasu oraz krótkie terminy implikują ich pewne i szybkie zakończenie. Ze względu na długi okres przydatności, mata BOTAMENT® AE świetnie sprawdzi się również w przypadku realizacji, których etapy wykonywane są w dużych odstępach czasu.
Matę uszczelniająco-kompensującą można stosować zarówno na zewnątrz – na tarasach i balkonach jak i wewnątrz zapewniając w tych miejscach skuteczną i szybką hydroizolację.

Izolacja tarasu i balkonu

Balkony i tarasy wystawione są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mróz, topniejącą woda, upał oraz opady to tylko niektóre z obciążeń, które musi przez wiele lat wytrzymać konstrukcja balkonu lub tarasu. Aby taras czy balkon był obszarem relaksu, a nie źródłem problemów i kosztownych remontów, należy zwrócić uwagę na dobór właściwych materiałów do wykonania hydroizolacji. W tym celu z powodzeniem możemy wykorzystać matę uszczelniająco – kompensującą BOTAMENT® AE, która w porównaniu do innych rozwiązań izolacyjnych doceniana jest przede wszystkim ze względu na możliwość stosowania również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jej wodoodporne właściwości sprawiają, że po przyklejeniu nie wymaga dodatkowej ochrony przed deszczem.
Poza właściwościami hydroizolacyjnymi mata charakteryzuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu umożliwia niwelowanie naprężeń występujących w podłożu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia okładziny ceramicznej. Sztywna powłoka balkonu czy tarasu może bowiem z czasem pękać i przepuszczać wilgoć do znajdujących się pod posadzką pomieszczeń. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE pozwala nam uniknąć tego typu sytuacji.
W przypadku hydroizolacji balkonów i tarasów Botament oferuje rozwiązania uzupełniające, m.in. środek gruntujący, samoprzylepną taśmą uszczelniająca czy wysokoelastyczną zaprawę klejową oraz do spoinowania.

Łazienka na lata już w 1,5 godziny

Wybierając materiały do izolacji powierzchni, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze właściwości produktu. Łazienka, która jest najwilgotniejszym pomieszczeniem w domu, wymaga od nas zastosowania rozwiązań, które uchronią nas przed przenikaniem wilgoci przez ściany, powstawaniem pleśni oraz grzybów. Dzięki innowacyjnej macie uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE eleganckie płytki na podłodze i ścianach, prysznice oraz zabudowa wanny nie będą niszczone przez wilgoć, a także jej skutki, takie jak: pleśń, grzyby, nacieki czy zalewanie sąsiadów. Izolację wykonuje się w jednym cyklu, przyklejając ją do podłoża za pomocą jednego produktu – wysokoelastycznej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 21 lub BOTAMENT® M 10 Speed.
Mata zastosowana w systemie z wysoko elastyczną zaprawą klejową pozwala na przyklejenie okładziny z płytek już po ok. 90 minutach od wykonania hydroizolacji.
Mata ochroni nasz dom przed wnikaniem wody w ściany i podłogi. To uniwersalne rozwiązanie zostało zgłoszone do konkursu Łazienka Wybór Roku 2018. Uniwersalna, odpowiadająca na wymagania współczesnego budownictwa mata sprawdzi się nie tylko jako materiał w domach czy mieszkaniach, ale również jako rozwiązanie do powierzchni przemysłowych.
Narażone na obciążenia chemiczne duże kuchnie, okładziny z kamienia naturalnego, płytek ceramicznych oraz poddane działaniu warunków atmosferycznych balkony i tarasy mogą zostać skutecznie zaizolowane z pomocą jednego rozwiązania.
Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE, zgodnie z wytycznymi, powinna być stosowana na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym przy ułożeniu wielkoformatowych płytek w celu redukcji naprężeń pomiędzy płytkami a podłożem. BOTAMENT®
Wymiary: 30x1m oraz 10x1m
Cena katalogowa netto: 30 m – 48,92 /m, 10 m – 56,41 /m

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here