Szykują galę

2022 to – zgodnie z uchwałą chełmskich radnych – rok obchodów jubileuszu 630-lecia nadania praw miejskich miastu Chełm. Na razie większych uroczystości z tej okazji jeszcze nie było, ale w ratuszu planują uroczystą galę na jesień.

W styczniu br., na pierwszej w tym roku i uroczystej sesji Rady Miasta Chełm radni przez aklamację przyjęli uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2022 rokiem obchodów jubileuszu 630-lecia nadania praw miejskich miastu Chełm. W uzasadnieniu do uchwały urzędnicy informowali m.in. o szeregu wydarzeń artystycznych, kulturalnych, historycznych i sportowych planowanych z okazji jubileuszu 630-lecia Chełma.

Minęło pół roku, wakacje na półmetku, a o urodzinowych uroczystościach i eventach cisza. Przypomnijmy, że podczas styczniowej sesji urzędnicy zapowiadali duże wydarzenie, podczas którego uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla Chełma, „ambasadorzy” miasta i wprowadzone będą dwa nowe wyróżnienia. W mieście zapytaliśmy, czy takie uroczyste obchody z okazji 630-lecia Chełma są aktualne.

– Na jesień planowana jest uroczysta gala związana z 630. urodzinami miasta – informują w chełmskim ratuszu. – O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Trwają prace nad programem. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here