Szykują (się) imprezy

Miniony rok nie sprzyjał organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych. Wiele z nich z powodu pandemii trzeba było odwołać lub znacznie okroić ich program. Władze gminy Wojsławice liczą, że ten rok będzie pod tym względem łaskawszy i planują organizację kilku ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich będą mieć charakter ogólnopolski.

Pierwsza z planowanych imprez, która ma się odbyć w tym roku na terenie gminy Wojsławice, to jeden z etapów „Maratonów Kresowych”.

– To ogólnopolska impreza rowerowa, która przyciąga kilkuset zawodników z różnych stron kraju i zdecydowaliśmy, aby jeden z etapów odbywał się właśnie u nas. Mamy wiele ciekawych i zróżnicowanych tras. Będzie to również okazja to pokazania naszych terenów i promocji. Mamy nadzieję, że uczestnicy imprezy jeszcze kiedyś zechcą do nas wrócić. Dokładny termin nie jest znany. Rozmawiamy z organizatorami o czerwcu. Mam nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.

W połowie roku (w czerwcu bądź lipcu) prawdopodobnie Wojsławice będą również gospodarzem mistrzostw Polski w brydżu. Władze gminy liczą również, że w tym roku w lipcu uda się zorganizować Dni Jakuba Wędrowycza. Ubiegłoroczna edycja została przez organizatorów odwołana z powodu zagrożenia wywołanego epidemią. (kw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here