Szykują się do megainwestycji

To już pewne. Jeszcze w tym roku może się rozpocząć największa inwestycja drogowa w powiecie krasnostawskim w ostatnich latach. Starostwo wspólnie z gminą Izbica i miastem Krasnystaw chce przebudować drogę Krasnystaw – Latyczów – Dworzyska – Wał do drogi krajowej nr 17.

Po naszym tekście o fatalnym stanie drogi w miejscowości Wał (gmina Izbica) skontaktował się z nami Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu krasnostawskiego. – Rzeczywiście odcinek ten wyglądał ostatnio fatalnie, ale Zarząd Dróg Powiatowych doprowadził go do użyteczności. Duża inwestycja w tym miejscu nie wchodziła jednak w rachubę, bo już przygotowujemy się do dużo większej operacji, czyli całkowitej przebudowy drogi powiatowej Krasnystaw – Latyczów – Dworzyska – Wał aż do drogi krajowej nr 17. Nie było więc sensu przeprowadzać gruntownej naprawy drogi w samej miejscowości Wał – mówi Kamiński.
Wielka inwestycja, o której mówi rzecznik, została pozytywnie zaopiniowana i przypisana do programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Powiat przeprowadzi ją we współpracy z gminą Izbica i miastem Krasnystaw. Wraz z nowym asfaltem (na odcinku 8 km) wyremontowane zostaną dwa mosty na rzece Wieprz. – Sądzę, że prace budowlane mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku i kontynuowane będą w roku 2018 – informuje rzecznik starosty Janusza Szpaka. Inwestycja pochłonie nie mniej niż 7 mln zł. (kg)