Szymon Ładniak poprawił się o trzy miejsca

Szymon Ładniak zajął dwunaste miejsce w drugim wyścigu piątej rundy samochodowego Pucharu Clio Europy Środkowej, rozgrywanej na torze w niemieckim Oschersleben.

W porównaniu z pierwszym startem nasz młody kierowca poprawił się o trzy lokaty. Wyścig wygrał Holender Sebastiaan Bleekemolen przed Czechem Tomasem Pekarem i Niemcem Mariusem Rauerem.

Tuż za podium uplasował się pierwszy z pięciu startujących w Polaków – Szymon Jabłoński z BM Racing Team.

Dla Szymona Ładniaka start w Oschersleben był pierwszą rundą w nowym, czeskim zespole GT2 Motorsport.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Clio Europy Środkowej lublinian zajmuje 10. miejsce w stawce 22. zawodników.

Kolejna runda Pucharu Clio Europy Środkowej odbędzie się od 30 sierpnia do 1 września na torze czeskim Moście. MAG