Szymon Ładniak z powodzeniem ścigał się na Circuit Paul Ricard

Szymon Ładniak, młody lubelski kierowca wyścigowy, miał okazję w miniony weekend pościgać się na torze Paul Ricard we Francji, gdzie odbywały się zawody Formuły 1!


15-latek, startujący w obecnym sezonie w barwach Lubelskiego Węgla Bogdanka w Pucharze Clio Europy Środkowej, był jednym z 50 zawodników z całej Europy zaproszonych przez Renault France do udziału w Otwartym Pucharze Clio. Już w pierwszym, sobotnim wyścigu lublinianin pokazał wielkie serce do walki i spore umiejętności. Wyprzedził na dystansie aż 15 rywali i uplasował się na 17. miejscu, będąc zarazem trzecim najszybszym Polakiem w stawce. Ostatecznie po dyskwalifikacji jednego z kierowców lublinian został sklasyfikowany na 16. pozycji.

W niedzielę, w drugim występie także nie zawiódł. Na starcie wyprzedził ośmiu konkurentów. Wyścig zakończył tym razem na 18. miejscu. – Jestem totalnie wykończony! Na Grand Prix de France F1 było okrutnie gorąco! Temperatura godna piekła na ziemi. To wypływało na temperaturę opon i przegrzewające się silniki. Ale było totalnie mega – Szymon Ładniak podzielił się na Facebooku ze swoimi kibicami wrażeniami ze startu we Francji.