Szymon Ładniak zaprezentuje w sobotę swoje nowe auto

Szymon Ładniak za kierownicą volkswagena golfa GTI TCR (350 KM!) miał okazję zasiąść już w ubiegłym roku.

W najbliższą sobotę o godzinie 11 Szymon Ładniak, młody lubelski kierowca wyścigowy, zaprezentuje w Galerii Olimp swoje nowe auto, w którym startować będzie w sezonie 2020. 17-latek, który w ubiegłym roku z powodzeniem występował w Pucharze Clio Europy Środkowej, zasiądzie za kierownicą volkswagena golfa GTI TCR.


Lublinianin, który w 2019 roku rozstał się teamem BM Racing i związał z czeskim zespołem wyścigowym GT2 Motorsport z Brna, miał już okazję poznać ten samochód podczas jazd testowych na torze w czeskim Moście, a także w ostatni weekend lipca, podczas rundy FIA – CEZ w Grobniku na Chorwacji, gdzie w wyścigu długodystansowym wystąpił jako zmiennik zawodnika z GT2 Motosport. Debiut wypadł okazale, bo lublinianin zajął drugie miejsce. Gdyby nie pęknięta na ostatnim okrążeniu opona, Ładniak rywalizację by wygrał!

W sezonie 2020, podobnie jak w poprzednim, naszego młodego wyścigowca wspierać będzie Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na samochodzie znajdzie się także logo niedawno otwartego w Cartmax Kryty Tor Kartingowy w Galerii Olimp ośrodka szkoleniowego ProMoto.RS, który dysponuje jedynym z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy w Europie. Swój wyścigowy warsztat szlifuje na nim Szymon Ładniak.

Pierwszy start za kierownicą volkswagena golfa GTI TCR w nadchodzącym sezonie czeka Szymona Ładniaka w połowie kwietnia (17-19.04) w zawodach TCR Eastern Europe na torze Hungaroring. 16 i 17 maja lublinianin ścigać się będzie na austriackim Red Bull Ring, 6 i 7 czerwca na Torze Poznań, 25 i 26 lipca w Grobniku, 22 i 23 sierpnia na Slovakiaring, a 5 i 6 września, na zakończenie cyklu na torze w czeskim Brnie. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here