Szymon Rak już trafia

Od przekonującego zwycięstwa rozpoczęli kolejny sezon w III lidze piłkarze świdnickiej Avii. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego pokonali w sobotę przed własną publicznością Czarnych Połaniec 3:1. Dwie bramki dla świdniczan zdobył pozyskany w letniej przerwie Szymon Rak, jedną Maciej Góralski.

Pochodzący z Opola Lubelskiego Rak, mający za sobą grę w Motorze Lublin, Hutniku Kraków, Stomilu Olsztyn, a ostatnio Wiśle Sandomierz udanie zastąpił borykającego się ze zdrowotnymi problemami Wojciecha Białka, najlepszego od lat strzelca świdnickiej drużyny. 22-latek od początku polował na bramki.

Już w pierwszym  kwadransie miał dwie znakomite okazje. Udało się dopiero za trzecim razem, w 28. minucie, gdy po dośrodkowaniu po krótko rozegranym rzucie rożnym, precyzyjną głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą znowu zaskoczył bramkarza gości, zdobywając swojego drugiego gola.

Gdy w 56. minucie Maciej Góralski przymierzył w samo okienko bramki Czarnych, stało się jasne, że na inaugurację Avia cieszyć się będzie z kompletu punktów. Świetnego nastroju świdniczanom nie popsuł nawet stracony w 68. minucie gol – Adrian Gębalski wykorzystał rzut karny dla gości.

Avia Świdnik – Czarni Połaniec 3:1 (2:0)

Avia: Rosiak, Góralski, Midzierski, Kykytyn, Kursa, Maluga, Uliczny, Popiołek, Kunca, Zając (60 Kompanicki), Rak.

Bramki: 1:0 Rak 28, 2:0 Rak 45, 3:0 Góralski 56, 3:1 Gębalski 69 z karnego. Żółte kartki: Rosiak, Popiołek – Bartłomiej, Załucki. Sędziował: Chojnacki (Mazowiecki ZPN). Widzów: 350.

Pozostałe mecze 1. kolejki w piłkarskiej III lidze gr. 4:

Cracovia II – Stal Stalowa Wola 4:2 (Strózik 4, 68 k, Bracik 42, Thiago 60 – Myszogląd 64, Stelmach 70) * Unia Tarnów – Sokół Sieniawa 0:2 (Oziębło 74, Lis 80) * Chełmianka – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (Bednara 49, 55 k – Pigiel 29 k, Mażysz 56) * Wieczysta Kraków – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (Jankowski 19, Bąk 47) * Wisłoka Dębica – ŁKS Łagów 2:1 (Łanucha 14, 56 k – Imiela 83 k) * Korona II Kielce – Podhale Nowy Targ 0:0 * niedzielny mecz: KS Wiązownica – Orlęta Radzyń Podlaski zakończył się po zamknięciu tego numeru.

W następnej kolejce – 13 sierpnia: Podhale – Avia, Lublinianka – Cracovia II (17:00).