Szymon Żywko z brązem także na 3000 metrów

Z pięcioma krążkami i piątym miejscem w klasyfikacji medalowej zakończyli rywalizację w 66. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski reprezentanci AZS UMCS Lublin. Do czterech medali zdobytych pierwszego dnia zawodów, dwóch złotych i dwóch brązowych, o których obszernie informowaliśmy w poprzednim wydaniu, brąz na 3000 metrów dorzucił jeszcze Szymon Żywko.


Nasz niespełna 23-letni (urodziny obchodził będzie 12 kwietnia) biegacz podobnie, jak na 1500 metrów musiał uznać wyższość Michała Rozmysa z UKS Barnim Goleniów oraz Andrzeja Kowalczyka z Kraków Athletics. Żywko pokonał dystans w 8:15.06, o ponad 5 sekund wolniej od złotego medalisty i o niespełna sekundę od drugiego na mecie biegacza.

– Przez ostatnie kilka miesięcy skupiliśmy się z trenerem na obszerniejszym treningu pod 3000 metrów. Dlatego przed sobotnim startem na 1500 metrów czułem duże napięcie. Tuż po rozpoczęciu biegu, zauważyłem że Michał Rozmys szybko wysunął się na prowadzenie i wziął sprawy w swoje ręce. Dzięki temu spełniło się moje marzenie o prostym biegu. Wystarczyło być na początku i niczym się nie przejmować. Pod koniec biegu zdałem sobie sprawę, że powoli dochodzi do mnie ktoś z tyłu. Zadziałało to na mnie bardzo motywująco i odparłem atak – mówi dla strony acss.lublin o rywalizacji na krótszym z dystansów Szymon Żywko – Bieg na 3000 metrów to już inna bajka. Byłem bardzo pozytywnie do niego nastawiony. Wraz z trenerem Mirosławem Barszczem przeanalizowaliśmy taktykę, a psycholog Nadia Wydmańska pomogła mi przygotować się psychicznie do tego biegu – dodał.

AZS UMCS Lublin w klasyfikacji medalowej ze złotymi medalami Pauliny Guby w pchnięciu kulą (17,73 m) i Adrianny Sułek w pięcioboju (4756 punktów – nowy rekord życiowy, najlepszy rezultat w obecnym sezonie na świecie) oraz brązowymi medalami Żywki na (1500 i 3000 m) oraz Jakuba Lemiecha na 60 m uplasował się na piątym miejscu. Wygrał SKLA Sopot (3 złote i 2 brązowe medale) przed AZS AWF Katowice (3-1-1), AZS AWF Kraków (3-1-1). mag

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here