Tak mu dobrze

Niektórzy mieszkańcy gminy Żmudź zastanawiają się czy były wójt, Mirosław Świetlicki, wystartuje w wyborach samorządowych. Decyzja w tej sprawie jest już podjęta.

– Zbliżają się wybory samorządowe. Czy Mirosław Świetlicki będzie startował? – pyta jeden z mieszkańców gminy Żmudź.
Mirosław Świetlicki przez wiele lat był wójtem gminy Żmudź. Wielu mieszkańców dobrze go wspomina, bo sprawdzał się w tej roli. Ale los samorządowców jest przewrotny. W wyborach samorządowych w 2010 roku przegrał z Edytą Niezgodą, która rządzi gminą Żmudź do tej pory. Świetlicki wrócił na jakiś czas do wyuczonego zawodu i uczył w szkole.

Nie zagrzał tam jednak miejsca na długo. Wygrał konkurs na dyrektora wydziału edukacji i wychowania w Starostwie Powiatowym w Chełmie, rządzonym wówczas przez G9. Praca ta nie spełniła jednak oczekiwań byłego wójta Żmudzi. Ale od blisko roku Świetlicki ma już zajęcie, które go satysfakcjonuje. Pracuje w Urzędzie Gminy Białopole na stanowisku ds. gospodarki ziemią, mieniem komunalnym i ogólnorolnym. Doświadczenia samorządowego mu nie brak, więc swoje obowiązki wykonuje z powodzeniem. Jest zadowolony z tej pracy.
– Nie planuję startu w wyborach – kwituje krótko Świetlicki. (mo)