Tak Niewiele laureatem

W mieście rozstrzygnięto konkurs dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej w 2021. Laureatem nagrody prezydenta miasta Chełm jest Stowarzyszenie „Tak Niewiele”.

Wręczenie wyróżnienia nastąpi podczas uroczystości pod nazwą ,,Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych”. Stowarzyszenie „Tak Niewiele” z siedzibą przy ul. Młodowskiej w Chełmie (stowarzyszenie ma też swój oddział w Lublinie) powstało w 2013 roku. Jej prezesem jest Beata Adamczyk. Główny cel stowarzyszenia to aktywne pomaganie na zasadzie „coś za coś”. Priorytetem wolontariuszy ze stowarzyszenia jest aktywizowanie osób potrzebujących do działania, a tym samym edukowanie społeczeństwa, że dawanie za darmo uczy jedynie bezczynności, negatywnych zachowań i postaw roszczeniowych.

Stowarzyszenie otacza opieką przede wszystkim osoby starsze i chore, o których wielu ludzi nie pamięta. Działacze stowarzyszenia wspierają też dzieci i młodzież oraz pozostałe grupy społeczne. W ciągu blisko dziewięciu lat działalności wolontariusze „Tak Niewiele” przeprowadzili mnóstwo akcji charytatywnych. Ostatnio aktywnie uczestniczyli także w pomocy uchodźcom.

– Jesteśmy naprawdę zaskoczeni, bo jesteśmy organizacją, która nie pokazuje się zanadto, tylko robi swoje – mówi prezes B. Adamczyk. – Jestem jednak wdzięczna osobie, która zgłosiła naszą kandydaturę w konkursie, bo może dzięki temu więcej osób usłyszy o naszej działalności i więcej wolontariuszy zdecyduje się do nas dołączyć. (mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here