Tak świętował Gorzków

W Gorzkowie odbyły się uroczystości związane z 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączone ze świętem strażaków. Rozpoczęły się od mszy św., odprawionej w intencji ojczyzny i druhów, a po niej pod Pomnikiem Poległych odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i złożono kwiaty.

Udział w święcie swoją obecnością zaznaczyły sztandary: Koła Łowieckiego nr 81 „Sarna”, Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Po oficjalnej części obchodów zaprezentowano program artystyczny, w którym udział wzięły: „Zespół śpiewaczy „Gorzkowianki”, zespół muzyczny „Bass”, zespół „Dziewczęca banda” i zespół „Śpiewające ludki” oraz młodzież recytująca: Zuzanna Zegar, Weronika Knap, Natalia Parka, Adrianna Wlizło, Magdalena Typińska, Karolina Żeliszczak i Melania Bociąg.

Program przygotowały Centrum Społeczno-Kulturalne i Gminna Biblioteka Publiczna. W dalszej części majowego święta na placu przy Centrum Społeczno-Kulturalnym odbyła się „Biesiada nad rzeką”. Na scenie ponownie zaprezentowały się zespoły działające przy CSK przygotowane i prowadzone przez Bartłomieja Gałusa. Podczas biesiady wystąpili także: zespół „Sami Swoi” z Rudnika, Jacek Dzik, Piotr Jaworski, Sławomirrr W, Kapela Wujka Romana, zespół A&M. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here