Tak to Motor daleko nie zajedzie

Motorowcy choć przeważali, sobotniego meczu z Olimpią nie zdołali wygrać

W meczu 2. kolejki piłkarskiej II ligi lubelski Motor zremisował w sobotę przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Tak, jak przed tygodniem w Krakowie, w potyczce z Garbarnią, także i tym razem podopieczni trenera Stanisława Szpyrki nie dali rady dowieźć wygranej
do końca.

Motorowcy zremisowali spotkanie na własne życzenie. Od początku ruszyli na rywali i już po kwadransie powinni prowadzić 3:0. Niestety, goście bronili się niezwykle ofiarnie, do tego celowniki motorowców były też nieco rozregulowane. Z wielu świetnych okazji lublinianie zdołali wykorzystać tylko jedną. W 54. minucie w polu karnym gości zimną krew zachował Michał Żebrakowski, pozyskany przed sezonem z Wigier Suwałki i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Wygraną Motoru mogli i powinni w końcówce przypieczętować Filip Wójcik i Ezana Kahsay, który w letniej przerwie zasilił lubelską drużynę z Chełmianki.

Pierwszy z motorowców w 83. minucie posłał futbolówkę obok słupka, drugi chwilę później ruszył na bramkę i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Andrzejem Witanem uderzył wprost w golkipera zespołu z Elbląga.

Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Szpyrki odniosą skromne, aczkolwiek jak najbardziej zasłużone zwycięstowo, Marcin Rajch znalazł się w polu karnym i zamienił dośrodkowanie na gola dla Olimpii.

– Mieliśmy naprawdę dobre momenty, ale nie możemy sobie pozwolić w końcówce na brak koncentracji i w konsekwencji utratę bramki – mówił po meczu zły na swoich podopiecznych Stanisław Szpyrka, trener Motoru. BAS

Motor Lublin – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

Motor: Furman – Wójcik, Cichocki (76 Najemski), Szarek, Rudol, Staszak (63 Bednarczyk) – Rybicki, Król, Gąsior (76 Kusiński), Ceglarz (63 Rozmus) – Żebrakowski (76 Kahsay).

Olimpia: Witan – Jakubczyk, Wenger, Sarnowski, Piekarski, Turzyniecki (59 Stefaniak) – Sienkiewicz (81 Danowski), Kuczałek (67 Danilczyk), Czernis, Famulak (59 Stasiak) – Wojtyra (67 Rajch).

Bramki: 1:0 Żebrakowski 55, 1:1 Rajch 90. Żółte kartki: Cichocki, Wójcik, Król (M.) oraz Sarnowski, Famulak (O.). Sędziował: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: 2752.