Taki parking nie uchodzi

Taki parking przed jednym z najczęściej zwiedzanych lubelskich muzeów nie wystawia miastu najlepszego świadectwa

Jest szansa, że w przyszłym roku zostanie przebudowany znajdujący się w fatalnym stanie parking przed Muzeum Wsi Lubelskiej. Inwestycja miałaby pochłonąć około pół miliona złotych.


Parking przed Muzeum Wsi Lubelskiej przy al. Warszawskiej jest w bardzo złym stanie. Przez nierówną nawierzchnię przy deszczowej pogodzie tworzą się tam kałuże, a część osób musi stawiać swoje auta w błocie. Przebudowy parkingu i jednocześnie zwiększenia miejsc postojowych domagała się jedna z mieszkanek, która napisała w tej sprawie do władz Muzeum, a te z kolei przekazały pismo do władz Lublina.

Jest szansa, że inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku, a jej koszt wyniósłby pół miliona złotych. – Zadanie dotyczące opracowania dokumentacji projektowej i realizacji robót przy przebudowie parkingu w otoczeniu Muzeum Wsi Lubelskiej zostało ujęte w propozycjach składanych do projektu budżetu Lublina na przyszły rok – poinformował Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Od złożenia propozycji do budżetu do przebudowy parkingu jest jednak daleka droga.

Nie wszystkie propozycje do budżetu są bowiem uwzględniane i jest on przyjmowany dopiero na grudniowej sesji lubelskiej rady miasta. Samo ujęcie zadania, nawet w przyjętym już budżecie, również nie daje gwarancji, że inwestycja zostanie zrealizowana. Budżet jest bowiem regularnie „korygowany” przez radnych, którzy przegłosowują autopoprawki zgłaszane na bieżąco przez władze Lublina. – W przypadku zapewniania pieniędzy w budżecie na 2021 rok zostaną podjęte działania zmierzające do opracowania dokumentacji i w dalszej kolejności realizacji przedsięwzięcia – zapowiada sekretarz miasta.

Położone w dolinie Czechówki Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych skansenów w Polsce. – Prezentujemy kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. Gromadzimy przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwalamy wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki – czytamy na stronie internetowej placówki. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here