Talent i realizacja pasji

Głównym celem współpracy pomiędzy Politechniką Lubelską a Lubelskim Klubem Przyjaciół Siatkówki jest reaktywacja w naszym województwie jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, czyli męskiej siatkówki. 30 czerwca podpisano oficjalnie umowę w tej sprawie.
W ramach współpracy zawodnicy będą występować pod nazwą LKPS Politechnika Pszczółka Lublin w rozgrywkach II ligi drużyn piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2016/2017. Natomiast w nowoczesnej, modernizowanej właśnie, hali sportowej PL sportowcy będą mogli trenować dwa razy w tygodniu oraz rozgrywać mecze.
– Cieszymy się z tego porozumienia, bo w lubelskiej siatkówce widać, że realizują się talenty i zainteresowania młodych osób – mówił prof. Piotr Kacejko, rektor PL. – Jestem przekonany, że z tej współpracy będą korzyści dla obu stron.

Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki powstał w 2013. Tworzą go młode osoby kochające tę dyscyplinę. – Początkowo naszym celem był rozwój siatkówki w Lublinie i to się udało. Teraz przyszedł czas na kolejny krok, czyli nawiązanie współpracy z uczelnią wyższą i bardzo się cieszymy, że jest to Politechnika Lubelska – mówił Krzysztof Skubiszewski, prezes LKPS. – Lublin zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie i wierzymy, że wspólnie uda nam się to osiągnąć.
W zespole będę również studenci PL – aktualnie jest ich dwóch. – Chcemy, żeby w naszej drużynie były osoby związane z Lubelszczyzną, którym zależy na dobrym imieniu miasta i uczelni – dodał Maciej Krzaczek, wiceprezes LKPS.
Zawiązanej współpracy i rozwojowi lubelskiej siatkówki mocno kibicuje ikona światowej siatkówki Tomasz Wójtowicz.
MG