Tancerze proszą o wsparcie!

100 tys. zł potrzebuje Freak Dance Academy z Krasnegostawu, by spełnić marzenia tancerzy i pojechać na mistrzostwa Europy do Czech oraz mistrzostwa świata do Szwecji. Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy, która potrwa do końca sierpnia.

Freak Dance Academy z Krasnegostawu bardzo dobrym występem w krajowych mistrzostwach Polski Federacji International Dance Organization zapewnił sobie prawo reprezentowania kraju w mistrzostwach Europy w Czechach oraz w mistrzostwach świata w Szwecji. Żeby wziąć w nich udział, kierowana przez Izabelę Ćwir-Drzazgę Akademia musi zebrać około 100 tys. zł.

– Potrzebujemy waszej pomocy, bo koszty transportu, zakwaterowania i akredytacje są tak wysokie, że przekraczają nasze możliwości finansowe – zaapelowała do mieszkańców Krasnegostawu i okolic Izabela Ćwir-Drzazga. – Nasza reprezentacja liczy łącznie około 60 osób, a są w niej dwie formacje, trzy mini formacje i solistki. Pomóżcie nam godnie reprezentować nasz kraj i spełniać nasze marzenia. Ciężka praca na treningach i warsztatach otworzyła nam drogę do tanecznego świata – zaznaczyła.

Z ogromnymi kosztami wiążą się również same przygotowania. Na ten moment pokrywają je rodzice. – Warsztaty, zakup strojów to wydatki rzędu około 86 000 zł na formację w skali jednego roku szkolnego – informuje Ćwir-Drzazga. – Udział w mistrzostwach to kolejne koszty, na które składają się opłaty startowe, członkowskie, wynajęcie autokaru oraz noclegów i zakup wyżywienia. W sumie około 100 tys. zł. Te kwoty obrazują, ile tak naprawdę kosztuje pasja dziecka. Zdajemy sobie sprawę, ile wyrzeczeń dla dzieci i rodziców niosą za sobą wszystkie opłaty, aczkolwiek części z kosztów, niestety, nie da się uniknąć.

Freak Dance Academy, jak podkreśla Izabela Ćwir-Drzazga, dokłada wszelkich starań, aby poziom tancerzy był jak najwyższy, niejednokrotnie pokrywając część kosztów związanych z zajęciami indywidualnymi, warsztatami, czy transportem na zawody. Dlatego też, żeby chociaż w małym stopniu odciążyć rodziców, a jednocześnie wesprzeć dalszy rozwój młodych tancerzy, na portalu zrzutka.pl Akademia ogłosiła zbiórkę pieniędzy, której celem jest zebranie potrzebnych do udziału w mistrzostwach 100 tys. zł. Do tej pory wpłacono niespełna 2 000 zł. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca sierpnia br.

Tancerzy zamierza wesprzeć miasto Krasnystaw. Jak informuje burmistrz Robert Kościuk, urzędnicy zwrócą się do władz partnerskiego miasta Żatec o pomoc w znalezieniu noclegów w atrakcyjnej cenie. Wiele wskazuje również na to, że samorząd udzieli też wsparcia finansowego.

Zbiórka pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa jest prowadzona pod linkiem: zrzutka.pl/xerj9t (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here