Taneczne show na Globusie

„Boysband i jego fanki”, grupa prowadzona przez instruktorkę Renatę Górniak porwała licznie zgromadzoną publiczność w hali Globus tanecznym układem do muzyki Backstreet Boys

Ponad 800 tancerzy i blisko 2000 osób na widowni zgromadziły w sobotnie popołudnie w hali na Globusie 11. Mistrzostwa Studia Tańca UDS!


O tytuły mistrzów w 12 kategoriach walczyły aż 34 grupy, na co dzień trenujące taniec i balet w UDS na LSM i w Olimpie.

Najmłodsi, dzieci do lat 8 i 9 zaprezentowali między innymi hip hopową „Bajkę tańcem pisaną” i „Tańczące Baloniki” oraz baletowy „Królewski bal” i „Podwodny świat”. Nieco starsi (do lat 11), zabrali licznie zgromadzoną publiczność na „Dzień na Hawajach”, „Podniebną przygodę”, czy też na „Disco forever – lata 70/80”.

Jury w składzie, którego znaleźli się uznani tancerze i choreografowie: Paulina Zarębska, Dominik Radczak i Karol „Polssky” Polak zarówno oceniając debiutantów, jak i później grupy zaawansowane łatwego zadnia nie mieli. Poziom prezentowany przez uczestników Gali UDS Show 2019 był niezwykle wysoki. Ale nikogo to nie dziwiło, bo od lat tancerze UDS z powodzeniem wygrywają najważniejsze zawody nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Podczas sobotniej imprezy w pokazach zaprezentowały się m.in. grupa reprezentacyjna UDS Junior, która w tym roku wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski oraz drugie miejsce na World of Dance Warsaw 2019.

Honorowy patronat nad galą sprawowali prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. BAS

Grupa KS z Olimpu, występująca w kategorii Hip Hop Kids Debiut do lat 11 przeniosła na chwilę wszystkich na Hawaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here