Tanie grzanie

W obecnych czasach wybór odpowiedniego rozwiązania grzewczego nie jest rzeczą łatwą. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń opartych na różnych źródłach energii i jeszcze większa ilość producentów, którzy urządzenia te wykonują. Co więcej, wybrać i zaplanować trzeba także wszystkie pomniejsze elementy instalacji grzewczej. Jak więc odnaleźć się w tym wszystkim i zdecydować na odpowiedni system grzewczy doskonale pasujący do planowanej inwestycji? Wybierając kompleksowe oraz przyszłościowe rozwiązanie, które sprawi, że nie będziesz musiał o nim myśleć. Będzie po prostu działać.

Na rynku grzewczym od lat zauważyć można było powolny trend odchodzenia od paliw kopalnych i tendencje do skłaniania się ku bardziej zielonym rozwiązaniom. Jednak ostatnie kilka lat to prawdziwa eksplozja popularności pomp ciepła w nowym budownictwie. W Niemczech niemalże co drugi nowy budynek wyposażany jest w system oparty na pompie ciepła. W Polsce od 2019 roku liczba sprzedawanych rocznie pomp wzrasta dwukrotnie z roku na rok! Przy obecnej sytuacji geopolitycznej prognozować można kolejne wzrosty popularności rozwiązań grzewczych opartych na energii odnawialnej. Są one nie tylko przyjazne dla środowiska, ale zapewniają również niezależność od zmiennych cen na rynku paliw kopalnych.

Dodatkowo, kiedy weźmiemy pod uwagę kwestie takie jak:

  • koszty eksploatacji,
  • czynności, które trzeba wykonywać przy konserwacji systemu grzewczego,
  • bezpieczeństwo,
  • bezawaryjność,
  • wydajność,
  • łatwość instalacji (W przypadku pomp wykorzystujących powietrze jako źródło ciepła instalacja jest bardzo łatwa i nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów pracy, pozwoleń, ani odpowiedniego terenu. Jeżeli chodzi o gruntowe oraz wodne pompy ciepła, niezbędne jest ułożenie w ziemi kolektorów lub wykonanie odwiertów), okaże się, że szybko wzrastająca popularność pomp ciepła nie jest przypadkowa. W zasadzie jedynym obszarem, w którym pompy wypadają mniej korzystnie w stosunku do tradycyjnych rozwiązań grzewczych jest cena. Jednak i w tej kwestii sytuacja nie jest już jednoznaczna, kiedy weźmiemy pod uwagę dofinansowania do ekologicznych rozwiązań grzewczych oraz wzrost wartości budynku z zainstalowanym nowoczesnym systemem grzewczym.

Odpowiadając na rynkowe trendy, chcąc dostarczyć najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła i jednocześnie ułatwić naszym klientom cały proces związany z planowaniem i instalacją systemu grzewczego, stworzyliśmy centralę grzewczą CHC-Monoblock. Jest to kompleksowe rozwiązanie grzewcze, składające się z powietrznej pompy CHA, zasobnika ciepłej wody w wielkości 200 lub 300 litrów, opcjonalnego bufora o pojemności 35 lub 50 litrów oraz standardowo dodawanych do każdego urządzenia – naczynia wzbiorczego o pojemności 24 litrów i modułu obsługowego BM-2.

Jest to kompletny i bezobsługowy pakiet dedykowany dla domów jednorodzinnych. Modułowa oraz wstępnie zmontowana konstrukcja znacznie usprawnia i przyspiesza czas instalacji systemu. Dodatkowo fakt, że wszystkie elementy pochodzą od jednego producenta oraz są częścią wcześniej przygotowanego układu, znacznie minimalizuje szanse popełnienia jakiegokolwiek błędu przez instalatora.

Sercem całego zestawu jest pompa ciepła CHA-Monoblock. Jedną z cech, które przekładają się na jej uniwersalność jest wykorzystanie czynnika chłodniczego R290. Sprawdza się on idealnie nawet przy wysokich temperaturach zasilania układu grzewczego, co sprawia, że pompa CHA może być wykorzystana nawet w połączeniu z tradycyjnymi grzejnikami. Ponadto zastosowanie czynnika R290 jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Jego współczynnik GWP (jest to wskaźnik oznaczający jaki potencjał w tworzeniu efektu cieplarnianego posiada dana substancja) wynosi zaledwie 3.

Oznacza to, że nawet w przypadku rozszczelnienia urządzenia, czynnik jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Kolejną kwestią, na którą często nie zwraca się uwagi przy wyborze systemu grzewczego jest kultura pracy urządzenia. Codzienne funkcjonowanie w pobliżu głośnej pompy ciepła może być naprawdę uciążliwe. Wzorując się na naturze nasz zespół projektantów stworzył kształt łopatek wentylatorów imitujący skrzydło sowy. Przekłada się to na wyjątkowo cichą pracę naszych urządzeń.

Wybierając dowolne systemy dostarczane przez Wolf klient ma pewność, że będą to rozwiązania kompleksowe. Dostarczamy nie tylko urządzenia grzewcze, ale i również sprawdzone i dopracowane rozwiązania w zakresie domowej wentylacji, paneli słonecznych, a także pozwalające nimi zarządzać systemy sterowania, również z poziomu aplikacji w telefonie. Posiadając wszystkie urządzenia od jednego producenta, użytkownik ma pewność, że będą ze sobą niezawodnie współpracować. Wszystkie systemy Wolf są objęte 5-letnią bezpłatną gwarancją.

Planując inwestycje z rozwiązaniami Wolf wybierasz spokój i bezpieczeństwo. Od 1963 roku dostarczamy sprawdzone i niezawodne systemy grzewcze.

Zespół Al-term zaprasza na dni otwarte w dniach 11-13 maja 2022 w godz. 9.00-17.00; Chełm, al. Żołnierzy I AWP 11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here