Taniej na razie nie będzie

Obchodzący w 2019 roku 20-lecie działalności deweloper Chrzanowscy Development podczas giełdy oferował ostatnie mieszkania na osiedlu Vieniava oraz zaprezentował nowe inwestycje Grabskiego 23 i Leonówka 2

Poszukujący własnego M w Lublinie na brak ofert narzekać nie mogą, ale na nowe wymarzone cztery kąty raczej będą musieli trochę poczekać. Inwestycje realizowane przez lubelskich deweloperów i spółdzielnie mieszkaniowe sprzedają się na pniu. Zła informacja jest też taka, że z każdym miesiącem ceny mieszkań i domów rosną. Zapraszamy na relację z wiosennej edycji Giełdy Mieszkań, która w sobotę i niedzielę odbywała się w Centrum Gala przy ul. Fabrycznej.

Podczas ósmej edycji Giełdy Mieszkań swoją ofertę przedstawiło 26 wystawców. Wśród nich nie zabrakło wiodących deweloperów w mieście, działających na rynku już od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat.

Chrzanowscy Development, firma, która podczas giełdy dość wyraźnie eksponowała fakt, że na lubelskim rynku jest już obecna od 20 lat, zaprezentowała dwie nowe inwestycje Grabskiego 23 oraz Leonówka 2.

Pierwsza to kameralny, sześciopiętrowy budynek z mieszkaniami o pow. od 35 do 81 mkw. Za metr kwadratowy trzeba tutaj zapłacić od 4900 zł do 5500 zł.

Jeszcze więcej, bo od 5500 zł do 5900 zł za metr kwadratowy mieszkania, będą musieli wydać ci, którzy zechcą zamieszkać na osiedlu Leonówka 2 przy ul. Relaksowej w północnej części Lublina. Powstaną tu lokale o pow. od 39 do 89 mkw.

Osiedle położone jest w spokojnej okolicy, sąsiaduje z Ogrodem Botanicznym oraz z górkami czechowskimi, na których wkrótce może powstać ogólnodostępny park miejski i mieszkania. W ofercie deweloper podkreśla, że dzięki ciągłemu rozwojowi Leonówki mieszkańcy już dziś mają dostęp do lokali usługowych, handlowych, ośrodków zdrowia, szkół oraz przedszkoli. Cena 5500 zł i więcej za mkw. może niektórych nieco szokować, ale trzeba pamiętać, że osiedle jest świetnie skomunikowane z centrum Lublina. Atutem jest także szybki dostęp do arterii Zelwerowicza i trasy S-17 Lublin-Warszawa.

Firma Chrzanowscy Development podczas giełdy oferowała także ostatnie mieszkania na osiedlu Vieniava przy ul. Spadochroniarzy. Aby zamieszkać w „sercu miasta”. trzeba dysponować pokaźną gotówką, bo za mieszkanie o pow. 69 mkw. (zostało pięć takich w ofercie) trzeba zapłacić za metr kwadratowy w zależności od piętra od 6500 zł do 6900 zł, a apartament 120-metrowy z 50-metrowym balkonem wyceniany jest na 800 tys. złotych.

TBV podczas Giełdy Mieszkań oferował lepszą cenę na mieszkania na Osiedlu Regaty przy ul. Zemborzyckiej w budynku B1, w którym powstaje 90 mieszkań o pow. od 38 do 77 mkw. Na parterze za metr kwadratowy trzeba zapłacić 5200 zł, na piętrach o 300 złotych więcej.

Taniej nie będzie i to nie tylko zdanie przedstawicieli tej spółki, ale także i innych deweloperów.

Powód? Stale rosnące koszty materiałów budowlanych, a także robocizny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wiele osób kupuje mieszkania jako dobrą inwestycję pod wynajem. Spore znaczenie ma również spory wzrost cen gruntów.

– Jeśli 1000 zł w cenie metra kwadratowego to cena gruntu, to trudno oczekiwać, by mieszkanie, nawet w dzielnicach dotąd mało popularnych i nieco odległych od centrum, kosztowało poniżej 5000 zł za mkw – mówi jeden z deweloperów.

W ofercie TBV znalazły się jednak i takie mieszkania. 4900 zł za metr kwadratowy zapłacimy za lokal na parterze w budynkach A 5 Londyn, A 9 i A 10 Lizbona na Osiedlu Europejskim.

5100-5600 zł za metr kwadratowy to cena, jaką trzeba zapłacić za mieszkanie na osiedlu Felin Skalskiego, realizowanym przez Galadom. Podczas giełdy deweloper zachęcał do zamieszkania w drugim budynku powstającym na osiedlu (termin realizacji 30 kwietnia 2020).

Z 89 mieszkań o pow. 40-65 mkw. ponad 1/3 lokali jest już sprzedana lub zarezerwowana.

Wkrótce do oferty firmy trafi także kolejny blok B 3 (63 mieszkania o pow. od 30 do 65 mkw), którego budowa rozpocznie się w połowie tego roku.

Galadom oferowała także mieszkania na osiedlu domów jednorodzinnych w Lublinie przy ul. Kosynierów 68-72 A z garażami.

Za lokal o pow. 112 mkw. w zabudowie szeregowej trzeba zapłacić 580 tys., 60 mkw. – 410 tys., a za 88 mkw – 525 tys.

Grupa DomLublin podczas giełdy zaprezentowała „Nowy Standard”, najnowszą inwestycję, która powstaje przy ul. Dożynkowej.

W pierwszym etapie wybudowana zostanie mini galeria handlowa i dwa budynki mieszkalne z 24 lokalami o pow. od 41 do 68 mkw.

Na osiedlu „Nowy Standard” znajdzie się w sumie 11 czteropiętrowych bloków o nowoczesnej architekturze, wybudowanych w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne.

Za metr kwadratowy mieszkania. w „Nowym Standardzie” trzeba zapłacić w zależności od piętra od 5400 zł do 5700 zł. Pierwsi lokatorzy zamieszkają na osiedlu na przełomie 2020/2021 roku. Całe osiedle ma być ukończone do 2025 r.

DomLublin sprzedawał także kolejne mieszkania na osiedlu Koncertowa Dolina na Czechowie, w budynkach B 12 i B 13 o metrażu od 37 do 99,96 mkw. Cena 5500-5700 zł za mkw.

Od połowy roku w ofercie będą dostępne także kolejne lokale w budynkach B14 – B17.

Deweloper zachęcał również do zamieszkania w Apartamentach Sławinkowskich, które oddane zostaną do użytku pod koniec 2020 roku. Za apartament o pow. 66 mkw. trzeba zapłacić 420 tys., za niemal dwukrotnie większy (123 mkw.) 680 tys. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here