Tańszy dowód rejestracyjny, ale nie dla wszystkich

Radni z powiatu chełmskiego zgodzili się na obniżenie opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego. Ale ulga nie dotyczy wszystkich mieszkańców powiatu a tylko niewielkiej Zawadówki pod Chełmem. Dlaczego?

Punkt dotyczący zmniejszenia opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego, który stanął na ostatniej sesji Rady Powiatu Chełmskiego (30 grudnia) mógł zaciekawić mieszkańców. Bo przy stale rosnących cenach któż nie chciałby płacić mniej chociażby za wydanie nowych dokumentów. Okazuje się, że ulgę, co prawda radni przegłosowali, ale nie obejmuje ona wszystkich mieszkańców. Dotyczy jedynie osób zameldowanych w Zawadówce, w gminie Chełm.

– O obniżenie opłaty wystąpił do powiatu wicewójt gminy Lucjan Piotrowski, w związku z nadaniem nazw ulic w miejscowości Zawadówka – relacjonował Adam Słupczyński, zastępca dyrektora wydziału komunikacji i spraw obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Chełmie.

Nadanie nazw ulic wymaga od mieszkańców wioski zmiany dokumentów, m.in. dowodów rejestracyjnych. Dotyczy to 605 pojazdów. I wiąże się ze zmniejszeniem wpływu do budżetu powiatu o około 12 tys. zł. Powiat obniży opłaty do poziomu kosztów tj. do ok. 34 zł (standardowa opłata wynosi 54 zł), ale czas na „promocyjną” wymianę dowodów będzie ograniczony do 3 miesięcy od podjęcia uchwały. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here