Tańszy pałac

Gminie Chełm nie udało się sprzedać w pierwszym przetargu pałacu w Srebrzyszczu. Wtedy cena wywoławcza wynosiła prawie 4,5 mln zł. Teraz pałac jest w wykazie nieruchomości na sprzedaż za niespełna 3 mln zł. Czy po obniżeniu ceny zabytek znajdzie kupca?

Gminie Chełm nie udało się w pierwszym przetargu sprzedać pałacu w Srebrzyszczu. Jego cena wywoławcza latem wynosiła prawie 4,5 mln zł. Zainteresowany kupiec wpłacił wtedy wadium, ale w ostatniej chwili się rozmyślił. Gdy przystąpiono do procedury, uczestnik przetargu nie zaoferował żadnego postąpienia. Urzędnicy z gminy Chełm zdecydowali, że wystawią pałac pod młotek po raz drugi. Sytuacja epidemiczna mocno wpływa jednak na ceny nieruchomości.

Rzeczoznawca na zlecenie urzędników ponownie wycenił pałac w Srebrzyszczu o powierzchni użytkowej 535,91 m kw. na działce o pow 4,3800 ha. Cena nieruchomości wynosi teraz 2 922 500 zł. Cena ta zawiera 1-procentową bonifikatę zgodnie z uchwałą Rady Gminy Chełm ze stycznia br. w sprawie wyrażenia zgody na obniżenie bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków stanowiących zasób gminy Chełm położonych w obrębie Srebrzyszcze. Pałac w Srebrzyszczu znalazł się w ogłoszonym niedawno wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. To jedna z formalności przed ogłoszeniem przetargu.(mo, fot. UG Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here