Tarasy Zamkowe z kolejną nagrodą

Tarasy Zamkowe otrzymały kolejne prestiżowe wyróżnienie! Tym razem najnowocześniejsze centrum handlowo-usługowe w Lublinie zostało docenione przez jury międzynarodowego konkursu architektonicznego Casalgrande Padana Grand Prix. Eksperci tego odbywającego się co trzy lata prestiżowego konkursu wyróżnili je drugą nagrodą w kategorii „Centra handlowe i biurowe”. Oceniane były obiekty oddane do użytku w latach 2013–2015.
Casalgrande Padana Grand Prix to międzynarodowy konkurs architektoniczny, którego historia sięga 1990 roku. Skierowany jest do wszystkich projektantów, architektów, inżynierów, dekoratorów wnętrz czy pracowni architektonicznych. Jurorzy, oceniający przesłane koncepcje biorą pod uwagę zastosowanie innowacji w przemyśle ceramicznym, designie oraz budownictwie. Do ostatniego etapu konkursu przeszło ponad 150 projektów z całego świata.
Tarasy Zamkowe, zaprojektowane w lubelskiej pracowni architektonicznej Stelmach i Partnerzy, zostały wyróżnione w tym prestiżowym konkursie drugą nagrodą w kategorii „Centra handlowe i biurowe”. Obiekt, zlokalizowany w samym sercu miasta, idealnie wkomponowuje się w otaczającą naturę. Koncepcja Tarasów Zamkowych uwzględnia zarówno zrównoważone budownictwo, jak i kontekst dziedzictwa kulturowego. W uzasadnieniu jury czytamy m.in.: „Tradycyjny wizerunek centrum handlowego został przekształcony w zielone wzgórze spoczywające na ceramicznej podstawie. Ta powierzchnia cechuje się wyrafinowanymi liniami geometrycznymi oraz eleganckim kontrastem czerni i bieli. Jest odważnym elementem kompozycyjnym, który definiuje chodniki, strefy relaksacyjne, a także przestrzeń dystrybucji”.
Wyróżnienie w konkursie Casalgrande Padana Grand Prix to kolejna już nagroda potwierdzająca, że Tarasy Zamkowe charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i zarządzania. Wcześniej uznane zostały między innymi za najlepszy projekt regionalny 2015 roku w Europie (nagroda The International Property Awards w kategorii „Retail Development – Project for Europe Region”. Obiekt zdobył także trzy prestiżowe wyróżnienia: nagrodę The International Property Awards, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz tytuł Inwestycji Roku w polskim plebiscycie Prime Property Prize. KB

NAGRODY TARASÓW ZAMKOWYCH
* Certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej
* „Shortlista” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015
* Najlepsza inwestycja wybudowana i otwarta w 2015 roku w Polsce w międzynarodowym konkursie The International Property Awards w kategorii „Retail Development for Poland”
* Centrum handlowe, które wnosi na rynek nowatorskie rozwiązania architektoniczne, wyznacza nowe trendy, a także powstało z poszanowaniem otoczenia i miejskiej architektury – „Inwestycja roku” w konkursie Prime Property Prize 2015 w kategorii rynek powierzchni handlowych
* Najlepszy projekt regionalny w sektorze nieruchomości handlowych 2015 roku w Europie – międzynarodowy konkurs The International Property Awards w kategorii Retail Development – Project for Europe Region.
* Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015 w kategorii „obiekt użyteczności publicznej – inne obiekty”.