Tarcza dla branży rozrywkowej

Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek za grudzień i jednorazowe świadczenie postojowe – podaje ZUS. Wnioski w tej sprawie można składać od 17 stycznia.

– Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej przewiduje dodatkowe wsparcie dla firm poszkodowanych pandemią, które działają w rozrywce. Chodzi o przedsiębiorców, którzy 1 marca 2021 roku prowadzili przeważającą działalność pod kodami PKD: 56.30.Z, 93.29.A i 93.29.Z. Są wśród nich między innymi dyskoteki, puby, pokoje zagadek i inne podmioty oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych. Ci przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie ze składek za grudzień 2021 roku. Otrzymają też jeszcze jedno świadczenie postojowe – do tej pory mogli je pobrać maksymalnie pięć razy, nowa tarcza zezwala na wypłatę szóstego – tłumaczy Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Warunki skorzystania z nowej tarczy sa podobne jak w przypadku poprzednich edycji. Jednym z nich jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent. – Wnioski o wsparcie z najnowszej tarczy będzie można składać w ZUS od 17 stycznia, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Żeby uzyskać zwolnienie ze składek, trzeba przesłać wniosek i dokumenty rozliczeniowe za grudzień do końca lutego – dodaje Korba. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here