Tatary rozbłysną 

Wszystko wskazuje na to, że już za pierwszym podejściem uda się rozstrzygnąć przetarg na budowę nowych latarni w dzielnicy.

Do ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Mostów przetargu na „rozbudowę i przebudowę oświetlenia drogowego i ciągów pieszych” stanęły dwie firmy. Spółka Elpie z Lublina zaproponowała kwotę prawie 342 tysiące złotych (brutto), a GEO-TERM Technika Grzewcza, Sanitarna i Elektryczna Tadeusz Kowalczyk z Lubartowa – prawie 406 tysięcy złotych. Obie firmy proponują 5-letni okres gwarancji. Wszystko wskazuje na to, że postępowanie uda się rozstrzygnąć już za pierwszym podejściem, gdyż urzędnicy zarezerwowali na wykonanie inwestycji 520 tysięcy złotych. Na oficjalną decyzję musimy jeszcze poczekać.

Nowe latarnie mają się pojawić m.in. na ulicy Maszynowej. – W planach jest montaż 39 latarni – mówi Józef Nowomiński, przewodniczący rady dzielnicy Tatary. Roboty mają się zakończyć najpóźniej 30 października tego roku.

Inwestycja jest częścią większego zadania polegającego na „doświetleniu” dzielnicy. Chodzi głównie o przestrzenie znajdujące się między blokami. Latarnie sukcesywnie pojawiają się na Tatarach od kilku lat. – Tatary nie były wystarczająco dobrze oświetlone. Kilka lat temu jeden z lokatorów został brutalnie napadnięty na ulicy Odlewniczej. Wtedy zaczęliśmy zabiegać w ratuszu, aby coś się w tej sprawie zmieniło – tłumaczył nam w ubiegłym roku J. Nowomiński. GR