TBS podniesie czynsze?

Czy mieszkańców bloków należących do Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Krasnymstawie czekają podwyżki czynszów? Z takim pytaniem do burmistrza Roberta Kościuka na ostatniej sesji rady miasta zwrócił się radny Grzegorz Brodzik.

Sytuacja finansowa Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Krasnymstawie, o czym już pisaliśmy, nie jest najlepsza. Przypomnijmy, spółka za ubiegły rok zanotowała stratę w wysokości blisko 1,5 mln zł. Na ujemny wynik finansowy wpływ miała inwestycja w centrum Krasnegostawu, czyli odbudowa historycznego układu urbanistycznego w rejonie ulic Mostowej, Czystej, Zamkowej i Kościuszki.

Całe przedsięwzięcie miało zakończyć się we wrześniu 2018 roku, jednak z winy generalnego wykonawcy, który ostatecznie ogłosił upadłość, termin oddania inwestycji do użytku uległ znacznemu wydłużeniu. Dopiero w lipcu następnego roku, po kilku bezskutecznych przetargach, został wyłoniony nowy wykonawca, który dokończył budowę, jednakże wzrost cen materiałów oraz płac w branży budowlanej spowodował, że po rozstrzygnięciu przetargu koszty inwestycji wzrosły o ponad 20 proc. Ponadto na wynik spółki w zakresie przychodów z lokali użytkowych negatywny wpływ miała pandemia Covid-19.

Medialne doniesienia na temat sytuacji w spółce zaniepokoiły mieszkańców bloków TBS, o czym na ostatniej sesji rady miasta mówił radny Grzegorz Brodzik. Stwierdził, że obawiają się możliwych podwyżek czynszów, które rzekomo mają nastąpić. Radny zapytał burmistrza Roberta Kościuka kiedy są planowane podwyżki czynszów i o ile zostanie podniesiony czynsz. Włodarz Krasnegostawu na udzielenie odpowiedzi radnemu ma 14 dni. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here