Team Esbjerg też za mocny

W 2. kolejce Ligi Mistrzów szczypiornistki MKS Perła Lublin uległy w sobotę, przed własną publicznością, mistrzyniom Danii Team Esbjerg 22:28. O porażce podopiecznych trenera Roberta Lisa zadecydowała druga część meczu, w której lublinianki zdobyły tylko siedem goli.

Do przerwy MKS wygrywał różnicą trzech trafień – 15:12. Świetnie między słupkami lubelskiej bramki spisywała się Gabi Besen, raz po raz popisując się udanymi interwencjami. Do tego nasz zespół grał skutecznie w ataku, szczególnie Kinga Achruk.
Niestety, w drugiej połowie nie było już tak dobrze. Dunki poprawiły grę w obronie i szybko nie tylko wyrównały, ale objęły prowadzenie (16:15), którego nie oddały już do końca. MAG

MKS Perła Lublin – Team Esbjerg 22:28 (15:12)

MKS Perła: Besen, Gawlik – Łabuda 1, Szarawaga 1, Moldrup, Gęga 4, Matuszczyk 3, Królikowska 2, Nocuń 4, Kochaniak, Gadzina, Blazević 2, Achruk 5.

Team Esbjerg: Poulsen, Granlund – Danielsson, Frafjord, Breistol, Jorgensen 4, Jacobsen, Halicevic, Solberg 3, Jonsdottir 1, Nielsen, Frey 8, Ingstad 6, Polman 6.
Kary: MKS Perła – 4 minuty, Team Esbjerg – 8. Sędziowali: Zoran Loncar i Davor Loncar (Chorwacja). Widzów: 2600.