Tematów jest sporo

W czwartek, 30 stycznia, czeka nas pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Lublin. Radni podejmą kilka ważnych uchwał, m.in. w sprawach oświatowych.


Chodzi np. o „ustalenie kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli prowadzonych przez miasto”. Rajcy zdecydują o formalnym powołaniu i określeniu obwodu Szkoły Podstawowej nr 58 przy ulicy Berylowej. Zacznie ona działalność za nieco ponad 2 miesiące – 1 kwietnia, ale pierwsi uczniowie rozpoczną do niej naukę od 1 września. W czwartek radni zajmą się też planowaną likwidacją XXII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Krochmalnej i Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego przy tejże ulicy.

W programie sesji jest też przygotowany przez grupę radnych Prawa i Sprawiedliwości projekt uchwały w sprawie „zmiany zasad udzielania stypendiów naukowych dla wybitnie uzdolnionych studentów i doktorantów”. Na początku września ubiegłego roku lubelska rada miasta określiła zasady przyznawania stypendiów.

Kilka miesięcy później Komisja Ewaluacji Nauki sporządziła nowy wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. – Nowy wykaz wraz ze zmienioną punktacją wpływa bezpośrednio na możliwość aplikowania o stypendium – czytamy w uzasadnieniu projektu, pod którym podpisał się m.in. radny Piotr Popiel, na co dzień pracownik naukowy Politechniki Lubelskiej.

Czwartkowa sesja zacznie się o godzinie 9 w sali obrad ratusza (Plac Króla Władysława Łokietka 1). R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here