Tępią przemytników

Pogranicznicy z placówki w Dorohusku rozpracowali gang, który na wysoką skalę zajmował się przewożeniem i dystrybucją nielegalnych papierosów. Nad sprawą pracowali ponad rok.

W trakcie śledztwa udało się ustalić, że grupa przestępcza działała na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, śląskiego oraz mazowieckiego. W latach 2015-2016 wprowadziła do nielegalnego obrotu 6 mln sztuk papierosów (jeśli nie więcej) o łącznej wartości rynkowej ponad 4 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego to 5 mln zł.
– W październiku funkcjonariusze Placówki SG w Dorohusku wraz z funkcjonariuszami Placówki SG w Łodzi zatrzymali towary tytoniowe pochodzące z przemytu, papierosy z nielegalnej produkcji oraz hurtową ilość, liczoną w tysiącach sztuk opakowań wykorzystywanych podczas produkcji papierosów. Zatrzymane opakowania zaopatrzone były w nadruki znanych marek papierosów – informuje ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.
Zarzuty w sprawie usłyszało 24 Polaków i Ormianin. (pc)