Teraz już liga

Odzyskanie mistrzowskiego tytułu oraz zakwalifikowanie się do fazy grupowej
i udane występy w Lidze Europejskiej EHF – to główne cele szczypiornistek MKS FunFloor Lublin w sezonie 2022/23. Ligowe rozgrywki podopieczne trener Moniki Marzec rozpoczną już w najbliższy piątek o godz. 17 spotkaniem w hali Globus z JKS Jarosław.


Przed nowym sezonem lubelski zespół został nieco przemeblowany. W MKS nie zobaczymy już Jacqueline Anastacio, Mariny Razum i Anei Beganović. Po 9 latach gry z klubu odeszła także zmagająca się ostatnio z kontuzją Marta Gęga.

W ich miejsce pojawiły się jedne z najbardziej utalentowanych szczypiornistek młodego pokolenia: Michalina Pastuszka oraz Magdalena Więckowska z kieleckiej Korony, druga snajperka ostatnich rozgrywek, młodsza siostra Dominiki, rozgrywającej występującej w lubelskiej ekipie od stycznia 2020 r. Do zespołu dołączyły także 26-letnia bramkarka Karolina Sarnacka z Piotrcovii, starsza o dwa lata, kołowa Patrycja Noga, która dwukrotnie zdobyła z Zagłębiem Lubin tytuł mistrzowski, a wcześniej (od 2013 r.) grała w Szczecinie oraz 29-letnia reprezentantka Słowacji, Marianna Rebičová z ekipy mistrza naszych sąsiadów, Iuventy Michalovce.

MKS przygotowując się do sezonu wziął udział w trzech turniejach towarzyskich. W Lublinie okazał się lepszy od Piotrcovii (31:27) i Iuventy Michalovce (30:20).  W czeskim Moscie musiał uznać wyższość miejscowego DHK Banik (30:33), niemieckiego Thüringer HC (22:38) oraz rumuńskiej CS Gloria Bistrița-Năsăud (27:28). Z kolei w Piotrkowie ograł wszystkich rywali: Młyny Stoisław Koszalin (27:24), czeską Házená Kynžvart (35:29) oraz gospodynie (29:22). W ostatniej grze kontrolnej, w miniony czwartek, podopieczne Moniki Marzec pokonały pierwszoligową, męską drużynę AZS UMCS Lublin 35:32.  Bramki dla  MKS zdobyły: Andruszak 8, D. Więckowska, Tatar i Roszak po 4, Rebicova, Pietras i Portasińska po 3, Noga i Achruk po 2 oraz M. Więckowska i Pastuszka po 1.

W piątek w Playa Marina zespół MKS uczestniczył w oficjalnej prezentacji. Wydarzenie było świetną okazją dla kibiców, by poznać nowe zawodniczki i sztab szkoleniowy, a także zobaczyć nowe stroje naszych szczypiornistek. BAS

Piątkowa prezentacja zespołu w Playa Marina była świetną okazją dla kibiców, by poznać nowe zawodniczki i sztab szkoleniowy, a także zobaczyć nowe stroje naszych szczypiornistek