Teraz PZL-Świdnik i Ursus

Lekki wielozadaniowy śmigłowiec SW-4, produkowany przez PZL-Świdnik i ciągnik Ursus C-380 z Lublina zostały, nagrodzone godłem „Teraz Polska” w kategorii „Produkty” w XXVI edycji tego prestiżowego konkursu. Wręczenie statuetek odbyło się 30 maja br. podczas gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny. Jego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, innowacyjnych przedsięwzięć i gmin. W tym roku kapituła konkursu nagrodziła Godłem „Teraz Polska” 15 produktów, 8 usług, 2 innowacyjne przedsięwzięcia oraz 3 gminy. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się dwa wytwarzane w naszym regionie – lekki wielozadaniowy śmigłowiec SW-4 z PZL-Świdnik i ciągnik Ursus C-380 firmy Ursus z Lublina.
– Jesteśmy zaszczyceni, że kapituła konkursu wyróżniła śmigłowiec SW-4, czyli najmłodszy śmigłowiec polskiej konstrukcji produkowany przez PZL-Świdnik, przyznając SW-4 godło „Teraz Polska”. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszego dotychczasowego dorobku i potwierdzenie doskonałości jednego z naszych produktów. To ogromne wyróżnienie, które plasuje nas w zacnym gronie ambasadorów polskiej myśli technologicznej i innowacyjnej – mówi Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik. – Godło „Teraz Polska” dla SW-4 to w rzeczywistości wyraz docenienia wiedzy i umiejętności setek naszych pracowników, dzięki którym jesteśmy dziś w stanie produkować najwyższej klasy śmigłowce – dodaje.
Śmigłowiec SW-4 to prawdziwie polska konstrukcja. Przystosowany jest do transportu maksymalnie 5 osób, w tym pilota. Ma znakomite parametry nowoczesną konstrukcję, niskie koszty eksploatacji, jest łatwy w pilotażu oraz ma doskonałą manewrowość.
Z kolei Ursus C-380 to uniwersalny ciągnik, który dzięki bogatemu standardowemu wyposażeniu idealnie sprawdza się jako ciągnik rolniczy, transportowy, komunalny czy pomocniczy. Kapituła konkursu doceniła nie tylko uniwersalność i jakość maszyny, ale również jego atrakcyjną cenę.
Konkurs „Teraz Polska” od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Nagrodzona firma może posługiwać się godłem „Teraz Polska” przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.(red)