Teraz ruch należy do internautów

Nowy zakład fabryki cukierków „Pszczółka” Dzięki niemu na Felinie „Pszczóka”, jeden z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych, rozpoczął produkcję także cukierków czekoladowych i galaretek. Fabryka wyposażona jest w zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na rynku europejskim i światowym, które charakteryzują się m.in. energooszczędnością i dużą wydajnością. Wśród nowoczesnych rozwiązań znalazł się tu zimny stempel, czyli urządzenie do wytłaczania formy czekoladki, która następnie jest nadziewana. Dzięki niemu czekoladowa „skorupka” w każdym swym punkcie ma taką samą grubość.

Śmiałe rozwiązania, prorozwojowe decyzje, inwestycje wpływające na rozwój regionu i życie jego mieszkańców – 25 projektów, w tym dwa z Lublina – nowa Fabryka Cukierków Pszczółka na Felinie oraz stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego – bierze udział w finale plebiscytu „Top Inwestycje Polski Wschodniej 2018”.


W trwającym do 26 września głosowaniu swojego faworyta mogą wskazać internauci. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszy weekend października podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

– To już piąta edycja plebiscytu, którego celem jest wyłonienie najbardziej prorozwojowych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju regionu Polski Wschodniej i poprawy życia mieszkańców z województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. W tym roku po raz kolejny zdecydowaliśmy się nominować nie tylko inwestycje samorządowe, ale także rządowe inwestycje infrastrukturalne i najciekawszych przedsiębiorstw z Polski Wschodniej – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl i WNP.PL.

Wyboru dziesięciu najlepszych projektów dokona skupiająca profesjonalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu Rada Konsultacyjna. Swoich faworytów w konkursie wskazać mogą również internauci, głosując do 26 września poprzez stronę: www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-polski-wschodniej-2018.

Nagrody zostaną wręczone, dokładnie za miesiąc, 3 października podczas gali towarzyszącej V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku.

Organizatorem konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej jest Grupa PTWP i redakcja portalu PortalSamorzadowy.pl. BS

Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie W ramach projektu przebudowane i rozbudowane zostały następujące elementy stadionu: płyta stadionu, strefa rozgrzewkowa, widownia, budynek techniczny. W ramach modernizacji stadion został także wyposażony w najnowszej generacji sprzęt do pomiaru czasu i odległości. Zainstalowano także elektroniczny pomiar odległości, który skraca znacznie pomiar odległości w rzutach długich, takich jak rzut młotem, dyskiem, rzut oszczepem. Bez tych urządzeń nie ma możliwości ratyfikacji rekordów świata, czy kraju. Aktualnie tylko Stadion Śląski posiada systemy pomiarowe tej klasy.