Teraz ruch należy do internautów

Nowy zakład fabryki cukierków „Pszczółka” Dzięki niemu na Felinie „Pszczóka”, jeden z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych, rozpoczął produkcję także cukierków czekoladowych i galaretek. Fabryka wyposażona jest w zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na rynku europejskim i światowym, które charakteryzują się m.in. energooszczędnością i dużą wydajnością. Wśród nowoczesnych rozwiązań znalazł się tu zimny stempel, czyli urządzenie do wytłaczania formy czekoladki, która następnie jest nadziewana. Dzięki niemu czekoladowa „skorupka” w każdym swym punkcie ma taką samą grubość.

Śmiałe rozwiązania, prorozwojowe decyzje, inwestycje wpływające na rozwój regionu i życie jego mieszkańców – 25 projektów, w tym dwa z Lublina – nowa Fabryka Cukierków Pszczółka na Felinie oraz stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego – bierze udział w finale plebiscytu „Top Inwestycje Polski Wschodniej 2018”.


W trwającym do 26 września głosowaniu swojego faworyta mogą wskazać internauci. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszy weekend października podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

– To już piąta edycja plebiscytu, którego celem jest wyłonienie najbardziej prorozwojowych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju regionu Polski Wschodniej i poprawy życia mieszkańców z województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. W tym roku po raz kolejny zdecydowaliśmy się nominować nie tylko inwestycje samorządowe, ale także rządowe inwestycje infrastrukturalne i najciekawszych przedsiębiorstw z Polski Wschodniej – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl i WNP.PL.

Wyboru dziesięciu najlepszych projektów dokona skupiająca profesjonalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu Rada Konsultacyjna. Swoich faworytów w konkursie wskazać mogą również internauci, głosując do 26 września poprzez stronę: www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-polski-wschodniej-2018.

Nagrody zostaną wręczone, dokładnie za miesiąc, 3 października podczas gali towarzyszącej V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku.

Organizatorem konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej jest Grupa PTWP i redakcja portalu PortalSamorzadowy.pl. BS

Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie W ramach projektu przebudowane i rozbudowane zostały następujące elementy stadionu: płyta stadionu, strefa rozgrzewkowa, widownia, budynek techniczny. W ramach modernizacji stadion został także wyposażony w najnowszej generacji sprzęt do pomiaru czasu i odległości. Zainstalowano także elektroniczny pomiar odległości, który skraca znacznie pomiar odległości w rzutach długich, takich jak rzut młotem, dyskiem, rzut oszczepem. Bez tych urządzeń nie ma możliwości ratyfikacji rekordów świata, czy kraju. Aktualnie tylko Stadion Śląski posiada systemy pomiarowe tej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here