Terminarz gotowy

Chełmianka z Polesiem Kock, Włodawianka zagra z beniaminkiem LKS Milanów, Victoria Żmudź zmierzy się z Hetmanem Zamość, a Kłos Gmina Chełm uda się na mecz do Tomaszowa Lubelskiego. Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził terminarz czwartej ligi na sezon 2016/2017.

Rozgrywki czwartej ligi ruszą 6/7 sierpnia. Runda jesienna zakończy się 12/13 listopada. Piłkarze w sierpniu rozegrają aż sześć kolejek, w tym dwa razy w środę, 10 i 31.
Na inaugurację trzy nasze zespoły, Chełmianka, Włodawianka i Victoria Żmudź zaprezentują się własnej publiczności. Jedynie beniaminek Kłos Gmina Chełm zagra na wyjeździe. Najtrudniejszego rywala z całą pewnością będzie miała Victoria. Podopieczni Piotra Molińskiego zmierzą się z pretendującym do trzeciej ligi Hetmanem Zamość. Niełatwe zadanie czeka też Kłosa Gmina Chełm. Drużyna trenera Roberta Tarnowskiego zagra w Tomaszowie Lubelskim, z tamtejszą Tomasovią, spadkowiczem z III ligi. Zaliczana do grona faworytów rozgrywek Chełmianka u siebie zmierzy się z trzecim zespołem minionego sezonu – Polesiem Kock, zaś Włodawianka będzie gościła beniaminka z okręgu bialskiego – LKS Milanów.

W drugiej kolejce, w środę 10 sierpnia, dojdzie do ciekawej konfrontacji w Chełmie. Na stadionie miejskim Chełmianka zagra z Victorią Żmudź. Nie mniej ciekawie będzie też na boisku w Rożdżałowie, gdzie miejscowy Kłos spotka się z kolejnym wymagającym rywalem – Stalą Kraśnik. „Pod górkę” będzie miała również Włodawianka. Podopieczni Marka Droba na wyjeździe zagrają z innym spadkowiczem z III ligi Lewartem Lubartów.
Trzecia kolejka odbędzie się w terminie 13/14/15 sierpnia. Chełmianka uda się na mecz do Hrubieszowa z Unią, Kłos zagra w Końskowoli z Powiślakiem, Włodawianka będzie gościła Lubliniankę, a Victoria Żmudź – Polesie Kock. Pełny terminarz na rundę jesienną zamieścimy tuż przed inauguracją rozgrywek IV ligi. (red)